Ford i Ken Block razem w rallycrosie

Nie ma lepszego sposobu na wypromowanie nowego Forda Focusa RS napędzanego na cztery koła, niż zwycięstwo w MŚ w rallycrossie. W tym właśnie celu siły połączyły Ford, M-Sport i Hoonigan Racing.

Ford razem z Hoonigan Racing i M-Sport wystawią fabryczny zespół w MŚ w rallycrossie. Za kierownicą 600-konnego Focusa usiądzie m.in. Ken Block
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zawody w rallycrossie od dwóch lat są objęte patronatem FIA, ale dopiero nachodzący sezon ma szanse przyciągnąć na zawody i przed telewizory rzesze kibiców. To za sprawą zapowiadanych debiutów. Ostatnio Peugeot potwierdził, że w tej dyscyplinie wystartuje wielokrotny mistrz świata Sebastien Loeb, a teraz Ford zapowiada, że wystawi fabryczny zespół i dwa zbudowane od podstaw Focusy RS. A za kierownicą nikt inny jak sam Ken Block.

Projekt ten to kooperacja trzech firm: Forda, Honnigan Racing, czyli zespołu Kena Blocka oraz M-Sportu, czyli firmy budującej rajdowe Fiesty WRC. Do walki zostaną wystawione dwa samochody wyposażone w nowe silniki EcoBoost generujące ponad 600 KM i 900 Nm momentu obrotowego.

Taka moc oraz napęd na cztery koła, pozwolą przyspieszyć do setki w mniej niż dwie sekundy. Na pokładzie nie zabraknie takich niezbędników jak hydrauliczny hamulec ręczny oraz sekwencyjna 6-biegowa skrzynia biegów. Za sterami oprócz amerykańskiego showmana zasiądzie także doświadczony Andreas Bakkerud.

Debiut nowego zespołu będzie miał miejsce już 15 marca podczas portugalskiej rundy MŚ.

Zobacz także:
REKLAMA