REKLAMA

Ford i Volkswagen nawiązują współpracę

Dwóch motoryzacyjnych gigantów, rywalizujących ze sobą na wielu polach, postanowiło połączyć siły i wymienić się swoimi doświadczeniami. Chodzi o Volkswagena i Forda, które badają możliwości współpracy na polu pojazdów dostawczych.

Kooperacje dużych i mniejszych firm nie są niczym nowym. Takie działania pozwalają zaoszczędzić sporo kosztów i przyspieszyć opracowywanie nowych produktów, dzięki wykorzystaniu wiedzy i doświadczeń drugiej strony.

Motoryzacja zna wiele takich aliansów. Przez lata powstawały i nadal powstają pojazdy, które konstrukcyjnie są bliźniaczymi produktami, a różnią się znaczkiem na masce czy detalami stylistycznymi. Pozwala to znacznie zredukować koszty badań i rozwoju, produkcji czy serwisu.

REKLAMA

REKLAMA

Teraz w bliższą współpracę wchodzą dwaj giganci - Ford i Volkswagen. Podpisane właśnie porozumienie rozpoczyna proces, który ma zaowocować opracowaniem całej gamy pojazdów o charakterze dostawczym. Na tym polu swoje duże doświadczenie ma zarówno Ford, jak i Volkswagen.

Podpisanie umowy o współpracy, co zostało wyraźnie podkreślone przez obie strony, nie oznacza wzajemnego wykupienia części udziałów.

REKLAMA

Informacja o nawiązaniu współpracy między Fordem i Volkswagenem zbiega się w czasie z informacją o przejęciu przez Porsche 10 proc. udziałów w chorwackiej firmie Rimac, produkującej elektryczne supersamochody, a także współpracy Audi i Hyundaia w dziedzinie technologii ogniw paliwowych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA