[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford i Volkswagen nawiązują współpracę

Dwóch motoryzacyjnych gigantów, rywalizujących ze sobą na wielu polach, postanowiło połączyć siły i wymienić się swoimi doświadczeniami. Chodzi o Volkswagena i Forda, które badają możliwości współpracy na polu pojazdów dostawczych.

Kooperacje dużych i mniejszych firm nie są niczym nowym. Takie działania pozwalają zaoszczędzić sporo kosztów i przyspieszyć opracowywanie nowych produktów, dzięki wykorzystaniu wiedzy i doświadczeń drugiej strony.

Motoryzacja zna wiele takich aliansów. Przez lata powstawały i nadal powstają pojazdy, które konstrukcyjnie są bliźniaczymi produktami, a różnią się znaczkiem na masce czy detalami stylistycznymi. Pozwala to znacznie zredukować koszty badań i rozwoju, produkcji czy serwisu.

Teraz w bliższą współpracę wchodzą dwaj giganci - Ford i Volkswagen. Podpisane właśnie porozumienie rozpoczyna proces, który ma zaowocować opracowaniem całej gamy pojazdów o charakterze dostawczym. Na tym polu swoje duże doświadczenie ma zarówno Ford, jak i Volkswagen.

Podpisanie umowy o współpracy, co zostało wyraźnie podkreślone przez obie strony, nie oznacza wzajemnego wykupienia części udziałów.

Informacja o nawiązaniu współpracy między Fordem i Volkswagenem zbiega się w czasie z informacją o przejęciu przez Porsche 10 proc. udziałów w chorwackiej firmie Rimac, produkującej elektryczne supersamochody, a także współpracy Audi i Hyundaia w dziedzinie technologii ogniw paliwowych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij