Ford kupił Teslę Model X

Ford wpłacił ekstra zaliczkę, aby móc wejść w posiadanie Modelu X, jako jeden z pierwszych klientów, donosi zagraniczny serwis Bloomberg. Mimo sporej zaliczki producent spod znaku "błękitnego owalu" nie załapał się do pierwszej 50. szczęśliwców, którzy otrzymali samochody.

Tesla Model X materiały prasowe

Ford wysupłał ze swojego budżetu 55 tys. dolarów, które przeznaczył na zaliczkę. Ta miała pozwolić amerykańskiemu producentowi na bardzo szybki zakup Tesli Model X. Mimo tak dużej kwoty - ok. 208 131 złotych, do Forda trafił samochód, który taśmę produkcyjną opuścił jako 64. "Błękitny Owal" zakupił białą Teslę Model X w wersji P90D Founders Series z pakietem Ludicrous Speed, który pozwala osiągnąć pierwszą setkę w czasie ponad 3,2 sekundy. Cena auta to 144 950 dolarów, ale wliczając w to zaliczkę Ford zapłacił za swoją Teslę Model X równowartość 199 950 dolarów, czyli ok. 756 650 złotych!

Po co Ford kupił Teslę Model X? Informacja tylko z pozoru wydaje się być sensacją. Producenci samochodów bardzo często nabywają auta konkurencji, tylko nikt tak głośno o tym nie trąbi. Ford jak i inne marki kupują auta po to, by móc przeprowadzić testy, rozebrać samochód do "gołej śrubki" i sprawdzić innowacyjne technologie, które później będzie można przeszczepić do swoich produktów. Bloomberg donosi, że samochód już jest testowany przez ludzi z Forda, a podobno sam szef designu Lincolna, David Woodhouse zainteresował się nowym zakupem.

REKLAMA