REKLAMA

Ford trzyma z kitesurferami

Kite Cup 2011
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas inauguracji tegorocznych zawodów o Puchar i Mistrzostwo Polski Ford Kite Cup firma Ford Polska przekazała kluczyki do dwóch samochodów Ford Kuga najlepszym polskim zawodnikom kitesurfingowym, aktualnym Mistrzom Polski - Karolinie Winkowskiej i Victorowi Borsukowi.

Karolina Winkowska w tym roku, w kwietniu zajęła 2 miejsce na zawodach Pucharu Świata PKRA we Francji, gdzie zmierzyła się z najlepszymi zawodniczkami kitesurfingowymi na świecie. W 2010 roku w końcowym rankingu Pucharu Świata międzynarodowej organizacji PKRA uplasowała się na 3 miejscu wśród kobiet.

Victor Borsuk jest najlepszym polskim zawodnikiem i 4-krotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski. W zeszłym roku, w klasyfikacji ogólnej w Pucharze Europy organizacji KTE zajął 5 miejsce w międzynarodowym rankingu.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tych dwoje zawodników zostało wybranych, aby reprezentować Team Forda na krajowych i zagranicznych zawodach.

Firma Ford Polska od sześciu lat jest sponsorem tytularnym i pomysłodawcą największej imprezy kitesurfingowej w Polsce, znanej pod nazwą Ford Kite Cup. Od 2007 roku sponsoruje wyróżniających się młodych zawodników kitesurfingowych, należących do Teamu Forda: Karolinę Winkowską (21 lat) i Victora Borsuka (22 lat).

W tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup pula wszystkich nagród wyniesie 95 000 PLN (w tym 45 000 PLN stanowić będą nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych wyniesie 50 000 PLN).

Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów będą Freestyle i Racing, oceniane według zasad IKA ( International Kiteboarding Association ) obowiązujących na zawodach międzynarodowych.

Pierwsze tegoroczne zawody Ford Kite Cup 2011 rozegrane zostały w dniach 14 - 16 maja na zatoce Puckiej, w Chałupach. W konkurencji Freestyle, w kategorii kobiety puchar Polski zdobyła Karolina Winkowska. Wśród mężczyzn wygrało ex equo 8 zawodników: Victor Borsuk, Paweł Kiczka, Łukasz Ceran, Tomasz Daktera, Filip Porzucek, Tomasz Janiak, Marek Rowiński oraz Wojtek Issel. W Racingu zwyciężył Błażej Ożóg.

W tym roku zaplanowano jeszcze trzy edycje Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup:
23 - 26 czerwca Rewa
15 - 17 lipca Łeba
13 - 15 sierpnia Jurata (Mistrzostwa Polski)

Ostatnie zawody Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Juracie będą miały po raz pierwszy rangę pojedynczej eliminacji do Mistrzostw Świata.

Więcej informacji jest dostępnych na oficjalnej stronie zawodów www.fordcup.pl

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA