REKLAMA

Ford zapowiada elektrycznego SUV-a

Pierwszy w pełni elektryczny SUV marki Ford nabiera kształtów. I to nie byle jakich, bo nawiązujących bezpośrednio do Forda Mustanga. Co o nim wiemy?

Elektryczny SUV Forda Materiały prasowe
Elektryczny SUV Forda, fot. Ford
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na swój pierwszy elektryczny model Ford postanowił wybrać auto, które wpasuje się w panujący obecnie trend. Musi to być zatem nadwozie typu SUV, bo tak też robią najwięksi – Mercedes z modelem EQC czy Audi z modelem e-tron.

Ford idzie jednak dalej, bo SUV to za mało. Musi on jeszcze świetnie wyglądać. I tu styliści sięgnęli do głębokiej i żywej tradycji projektowania rasowych aut, wybierając… Nie, nie Forda GT. Forda Mustanga. Inspiracją dla elektrycznego SUV-a mają być właśnie linie nadwozia tego amerykańskiego muscle cara.

Elektryczny SUV Forda nie ma na razie nazwy, choć pierwotnie przypuszczano, że to on nosić będzie legendarną nazwę Mach 1, której powrót Ford zapowiedział jakiś czas temu. Przedstawiciele amerykańskiej marki zaprzeczyli jednak.

REKLAMA

REKLAMA

O nowym aucie wiadomo na razie niewiele. Amerykanie wypuścili w świat jedynie pierwsze zdjęcie, na którym widać mocno zaciemniony tył samochodu, rzeczywiście wyglądający jak lekko zmodyfikowany Ford Mustang. Są nawet charakterystyczne potrójne klosze lamp.

Wiemy też, że elektryczny pojazd będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu baterii dystans nieco ponad 480 kilometrów, co przy spokojnej jeździe będzie porównywalne z zasięgiem wersji benzynowej. Jedynie czas ładowania znacznie przekracza czas, w jakim auto tankowane jest na tradycyjnej stacji paliw.

REKLAMA

Elektryczny Ford będzie jednocześnie pierwszym samochodem opracowanym przez zespół Ford Team Edison, utworzony specjalnie po to, by rozwijać światową gamę zelektryfikowanych pojazdów Forda.

Co więcej, marka chce przeznaczyć niebagatelną kwotę 11 miliardów dolarów na wprowadzenie na rynek w niedługim czasie aż 16 w pełni elektrycznych pojazdów. Co więcej, planowane jest poszerzenie globalnej gamy aut zelektryfikowanych do 40 modeli w roku 2022.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA