[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ford zapowiada elektrycznego SUV-a

Pierwszy w pełni elektryczny SUV marki Ford nabiera kształtów. I to nie byle jakich, bo nawiązujących bezpośrednio do Forda Mustanga. Co o nim wiemy?

Elektryczny SUV Forda Elektryczny SUV Forda, fot. Ford

Na swój pierwszy elektryczny model Ford postanowił wybrać auto, które wpasuje się w panujący obecnie trend. Musi to być zatem nadwozie typu SUV, bo tak też robią najwięksi – Mercedes z modelem EQC czy Audi z modelem e-tron.

Ford idzie jednak dalej, bo SUV to za mało. Musi on jeszcze świetnie wyglądać. I tu styliści sięgnęli do głębokiej i żywej tradycji projektowania rasowych aut, wybierając… Nie, nie Forda GT. Forda Mustanga. Inspiracją dla elektrycznego SUV-a mają być właśnie linie nadwozia tego amerykańskiego muscle cara.

Elektryczny SUV Forda nie ma na razie nazwy, choć pierwotnie przypuszczano, że to on nosić będzie legendarną nazwę Mach 1, której powrót Ford zapowiedział jakiś czas temu. Przedstawiciele amerykańskiej marki zaprzeczyli jednak.

REKLAMA

REKLAMA

O nowym aucie wiadomo na razie niewiele. Amerykanie wypuścili w świat jedynie pierwsze zdjęcie, na którym widać mocno zaciemniony tył samochodu, rzeczywiście wyglądający jak lekko zmodyfikowany Ford Mustang. Są nawet charakterystyczne potrójne klosze lamp.

Wiemy też, że elektryczny pojazd będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu baterii dystans nieco ponad 480 kilometrów, co przy spokojnej jeździe będzie porównywalne z zasięgiem wersji benzynowej. Jedynie czas ładowania znacznie przekracza czas, w jakim auto tankowane jest na tradycyjnej stacji paliw.

REKLAMA

Elektryczny Ford będzie jednocześnie pierwszym samochodem opracowanym przez zespół Ford Team Edison, utworzony specjalnie po to, by rozwijać światową gamę zelektryfikowanych pojazdów Forda.

Co więcej, marka chce przeznaczyć niebagatelną kwotę 11 miliardów dolarów na wprowadzenie na rynek w niedługim czasie aż 16 w pełni elektrycznych pojazdów. Co więcej, planowane jest poszerzenie globalnej gamy aut zelektryfikowanych do 40 modeli w roku 2022.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 50 811 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij