Formuła 1 – atrakcje podczas GP Austrii

Formuła 1 ewoluuje po zmianie właściciela. Organizatorzy robią sporo, aby przyciągnąć widzów też na tor i dbają o to, by więcej treści można było zobaczyć w sieci.

RedBull Content Pool
GP Austrii

W najbliższy weekend odbędzie się Grand Prix Austrii na obiekcie Red Bull Ring. Już teraz wiemy, że nie zabraknie specjalnych atrakcji dla fanów – Bernd Maylander, kierowca samochodu bezpieczeństwa, przewiezie trzech szczęśliwców, a specjalną nagrodą będzie możliwość pomachania flagą w szachownicę na zakończenie wyścigu.

REKLAMA

Zwycięzców wyłoni losowanie. Aby wziąć w nim udział, wystarczy kupić bilet i być na torze w trakcie weekendu. Dodatkowo organizatorzy szukają 22 młodych sympatyków, którzy dołączą do kierowców w trakcie niedzielnej parady. Warto zauważyć, że dzieci do lat 14 wchodzą na tor za darmo – musi jedynie towarzyszyć im pełnoletni opiekun.

Władze Red Bull Ringu od kilku lat dbają o to, aby GP Austrii było wyjątkowe. Podobnie jak przed laty, tak i w tym roku nie zabraknie pokazów lotniczych, koncertów, czy „czerwonego dywanu F1”, czyli możliwości zobaczenia z bliska kierowców i władz zespołów. Austriacy udostępnią też dla fanów aleję serwisową. Będzie można odwiedzić ją w czwartek.

Sporo będzie działo się również na nitce toru - obok weekendu wyścigowego, przygotowano też przejazd historycznych samochodów z wyścigu Le Mans. Wśród nich między innymi BMW V12 LMR (triumfator sprzed 18 lat) i Porsche 917K z 1970 roku. Nie zabraknie też nowszych konstrukcji, jak ostatnia generacja Audi R18.

Obiekt znany poprzednio jako A1-RING znajduje się w miejscowości Spielberg w Austrii. To 9h jazdy samochodem z Warszawy – do pokonania jest trochę ponad 900 kilometrów. Na Grand Prix możemy polecieć również samolotem. Tor znajduje się 2h jazdy od lotniska w Wiedniu i 1h na zachód od mniejszego portu w mieście Graz, choć tak naprawdę jedyną sensowną opcją jest przelot do stolicy Austrii. Koszt takiego połączenia z Warszawy to około 1000 zł. Cena najtańszej wejściówki na tor to €85 w wypadku biletu jednodniowego i €95 za wejście na cały weekend.

Rywalizacja w sezonie 2017 Formuły 1 zbliża się do półmetka. GP Austrii to 9 z 20 rund. W klasyfikacji generalnej prowadzi Sebastian Vettel (153 pkt), który ma 14 punktów przewagi nad Lewisem Hamiltonem. Trzeci jest Valtteri Bottas. W punktacji konstruktorów przewodzi Mercedes.

REKLAMA