REKLAMA

Formuła 1 – znamy daty pierwszych wyścigów

Sezon 2020 Formuły 1 rozpocznie się dwoma wyścigami o Grand Prix Austrii na początku lipca. Wygląda na to, że rywalizacja w końcu ruszy na dobre, choć nie bez przeszkód.

Robert Kubica w barwach Alfa Romeo Racing Orlen Materiały prasowe
Robert Kubica w barwach Alfa Romeo Racing Orlen

Dopiero co kilka dni temu dowiedzieliśmy się o odwołaniu Grand Prix Holandii, które zostało przełożone na rok 2021, a już wiemy, kiedy sezon ma ostatecznie wystartować. Przypomnijmy, że Gran Prix Holandii to kolejny już wyścig sezonu 2020, który nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa.

REKLAMA

O pozostałych przeczytacie w osobnym materiale, w którym zamieszczamy kalendarz Formuły 1 w sezonie 2020 oraz planowane zmiany w przepisach.

Kalendarz Formuły 1 na 2020 rok

Według najnowszych ustaleń kalendarz F1 2020 wygląda obecnie tak, że dwa pierwsze wyścigi odbędą się na początku lipca w Austrii, tydzień po tygodniu, na torze Red Bull Ring. Jedna z imprez nazywać się będzie GP Styrii.

Z kolei druga podwójna impreza, na Silverstone, to GP Wielkiej Brytanii i GP 70-lecia.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Zauważmy, że zwykle w lipcu zbliżaliśmy się powoli do półmetka rywalizacji, tymczasem obecnie pierwsza część sezonu to lipiec-wrzesień.

  • 5 lipca – GP Austrii

  • 12 lipca – GP Styrii (Austria)

  • 19 lipca – GP Węgier

  • 2 sierpnia – GP Wielkiej Brytanii (Silverstone)

  • 9 sierpnia – GP 70-lecia (Wielka Brytania, Silverstone)

  • 16 sierpnia – GP Hiszpanii

  • 30 sierpnia – GP Belgii

  • 6 września – GP Włoch

GP Niemiec jest obecnie jako impreza rezerwowa.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zgoda na rozegranie Grand Prix Austrii

Ministerstwo zdrowia Austrii wystosowało komunikat, w którym stwierdzono, że obecnie organizatorzy gwarantują wypełnienie wszystkich przepisów bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa. Tym samym sezon 2020 Formuły 1 otworzą dwa wyścigi w Spielbergu w Styrii.

Co istotne, oba wyścigi będą rozgrywane przy pustych trybunach. Podobnie jak większość planowanych obecnie wyścigów.

Kwestie epidemiczne rozwiązano tak, że ekipy liczące maksymalnie 80 osób lądować będą na wojskowym lotnisku Zeltweg, położonym w pobliżu toru w Spielbergu. Wszyscy członkowie ekip przejdą dodatkowe badania na obecność przeciwciał COVID-19.

Zgodnie z nowymi przepisami F1 przy samochodach na torze pracować może maksymalnie 60 osób, a w sumie ekipy liczyć mogą po 80 osób.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA