REKLAMA

Forte Koup – pierwsze coupe Kii!

Kia Forte Koup
Kia Forte Koup
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe auto nawiązuje do konceptu, który swoją premierę święcił na zeszłorocznych targach w Nowym Jorku. Podobnie, jak inne ostatnio prezentowane produkty koreańskiej marki, także Forte Koup posiada charakterystyczną osłonę chłodnicy oraz szereg elementów wnętrza, znanych choćby z modelu Soul.

Z tyłu nadwozia uwagę zwracają podwójne zakończenie układu wydechowego oraz dyfuzor. Na rynku amerykańskim, gdzie początkowo Koup będzie oferowany, dostępne będą dwie wersja wyposażenia - EX i bogatsza SX.

Pierwsza z nich napędzana jest 2-litrową benzynową jednostką napędową o mocy 156 koni mechanicznych, wyposażoną w układ zmiennych faz rozrządu. Silnik ten seryjnie współpracuje z mechaniczną skrzynią pięciostopniową lub z czterobiegowym automatem dostępnym za dopłatą.

W wersji SX między przednie koła wepchnięty jest 2,4-litrowy czterocylindrowiec o mocy 173 koni mechanicznych, łączony z sześciostopniową skrzynią ręczną, z której moc idzie na przednie koła. Kia chwali się, że jej nowe auto ma wyjątkowo sztywną strukturę karoserii i układ jezdny nastawiony na dawanie jak największej przyjemności z jazdy.

Na wyposażeniu seryjnym Forte Koup znajdą się m.in. układy ABS, ESP oraz rozbudowane radio z wejściem USB i możliwością sterowania funkcjami z kierownicy. Nie zabraknie też kompletu poduszek powietrznych, czy też klimatyzacji.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć tego auta. Czy nowa Kia trafi do Europy - na razie nie wiadomo.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA