[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Francja obniża prędkość na drogach lokalnych

Ważna wiadomość dla wszystkich, którzy wybierają się na wakacje do Francji. Rząd ograniczył właśnie dozwoloną prędkość na drogach lokalnych z 90 km/h do 80 km/h. Nowe zasady wejdą w życie od 1 lipca.

Ograniczenie prędkości Ograniczenie prędkości

Już za kilkanaście dni na 400 tys. kilometrów dróg we Francji zacznie obowiązywać nowe ograniczenie prędkości. Zamiast dotychczasowych 90 km/h kierowcy będą mogli rozpędzić się do 80 km/h.

Rząd uchwalił nowe zasady wbrew dużym sprzeciwom ze strony kierowców i sporów pomiędzy politykami. Oficjalnie mówi się o 400 tys. kilometrów dróg z nowym ograniczeniem, choć wyliczenia przeciwników zmian wskazują na nawet dwukrotnie większą wartość.

REKLAMA

REKLAMA

Nowe zasady ograniczenia prędkości zaczną obowiązywać na drugorzędnych drogach dwukierunkowych bez środkowego separatora w postaci barierki. Zmiany będą odczuwalne dla kierowców, bo dotyczą nawet 40 proc. francuskiej sieci dróg.

Nowe ograniczenie prędkości związane jest z rządowym planem, ogłoszonym w styczniu tego roku, mającym na celu zmniejszenie ofiar wypadków drogowych. Jak nietrudno się domyślić, sprzeciw społeczny był ogromny, a w kwietniowym sondażu aż 76 proc. mieszkańców Francji zadeklarowało sprzeciw wobec zmian.

REKLAMA

Tymczasem eksperci oszacowali, że zmniejszenie dozwolonej prędkości o 10 km/h pozwoli uratować nawet 400 osób rocznie. Premier Francji powiedział, że zdaje sobie sprawę z niepopularności przepisu. Dodał, że jeśli do 1 lipca 2020 roku, czyli po dwóch latach od wprowadzenia przepisu w życie, wyniki nie będą zgodne z oczekiwaniami, rząd weźmie na siebie odpowiedzialność.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij