Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Frendzy – transformer po francusku

Renault, Frendzy Renault Frendzy

 Szumnie zapowiadany na Facebooku, elektryczny koncept, który będzie można podziwiać na żywo we Frankfurcie, zaprezentował swoje podwójne oblicze. Jak zapowiada producent, Frendzy ma zmieniać się e zależności od potrzeb kierowcy. I tak np. w tygodniu będzie wygodnym, jednoosobowym autem na dojazdy do pracy, a w weekendy przeistacza się w pełnowartościowy środek transportu dla rodziny. Z podłogi wysuwa się kanapa dla pasażerów drugiego rzędu, rozkłada się też fotel dla pasażera z przodu. Dla uciechy dzieciaków z oparcia fotela kierowcy wyjeżdża dotykowy ekran, na którym można oglądać bajki, czy grać, a na drzwiach znajduje się panel, po którym można malować. To raczej mało istotne i mało realne elementy z punktu widzenia wprowadzenia auta do produkcji, ale właśnie na nich koncentruje się Renault komunikując wprowadzenie tego konceptu. Niewiele za to dowiemy się o jednostce napędowej - poza tym, że auto ma mieć napęd elektryczny, producent zdradza jedynie, że będzie rozpędzać się do 130 km/h. Więcej dowiemy się zapewne dopiero we wrześniu, podczas frankfurckiego IAA.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Żeby tylko nie spaprali seryjnych modeli, bo następne Clio niecierpliwie czeka na przejęcie pałeczki sztafetowej
  airmatic, 2011-07-08 22:25:33
 • avatar
  zgłoś
  Wygląda futurystycznie, ale podoba mi się bardziej niż np. Captur. Osobiście bardzo cenię Francuzów za ich pomysłowość, którą udowodnili w przypadku tego modelu.PS. Napęd ma być ten sam co w Kangoo ZE.
  ~Samuraj, 2011-07-08 14:33:49
 • avatar
  zgłoś
  Projektanci Renault prawdopodobnie pod wpływem najnowszej części sagi o wielkich robotach, zbudowali własną namiastkę Autobota.
  auto motor i sport, 2011-07-08 08:30:31
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij