G-Power świętuje zwycięstwo BMW

G-Power, BMW, Tornado S, GT2 S
G-Power BMW Tornado S, GT2 S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Inżynierowie G-Power skończyli pracę nad dwoma autami zbudowanymi na bazie BMW M3 w wersji coupe. Pierwsza to The G-Power M3 GT2 S skierowana do klientów, którzy chcą utrzeć nosa Porsche 911 GT3 RS, a druga - G-Power M3 Tornado CS to jej "cywilny odpowiednik".

Oba zostały dopuszczone do normalnego ruchu drogowego. W obu przypadkach silnik wzmocniono kompresorem takim samym, jak w zwycięskich Alpinach B6 GT3 ze wspomnianego wyścigu. Dodatkowo zamontowano aluminiowy airbox i dolot z włókna węglowego. G-Power proponuje jeszcze tytanowy układ wydechowy, obniżający masę auta o 26 kg.

Dzięki wprowadzonym zmianom moc w obu autach wzrosła o 43 % i wynosi teraz 600 KM, a moment obrotowy - aż 580 Nm. Z sześciobiegową skrzynią manualną auto rozpędza się teraz do 320 km/h, a z siedmiobiegowym DCT - do 330 km/h.

Główną różnicą między tymi pojazdami jest ich waga. GT2 S ma większość karoserii wykonaną z włókna węglowego, co pozwala na ograniczenie wagi o 150 kg w porównaniu z Tornado CS. Dzięki temu GT2 S przyspiesza do 100 km/h w 4,1 sekundy - to o 0,2 sekundy szybciej niż Tornado S.

Cena modelu GT2 S okreslona została na 140 tysięcy euro plus podatki. G-Power nie podał ceny modelu Tornado S.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA