GEM Peapod – ekologiczny „Amerykanin”

GEM Peopad
GEM Peopad

GreenEcoMobility - w skrócie GEM - to założona 10 lat temu firma należąca do Chrysler LCC, zajmująca się produkcją i dystrybucją elektrycznych pojazdów transportu lokalnego. Już w przyszłym roku wypuści na rynek mały, ekologiczny samochód.

We wnętrzu  GEM-a Peopad dominuje atmosfera przyjazna dla użytkownika. Samochód ma nowy wzór konsoli centralnej z interfejsem iPod'a oraz obsługą ‘hands-free' multimedialnego iPhone'a kierowcy.

Ma też ergonomiczne fotele o strukturze siatki, a większość materiałów użytych do wykończenia kabiny nadaje się do powtórnego przetworzenia.

Samochody GEM oferowane są w sześciu wersjach modelowych: dwu-, cztero- i sześcioosobowych oraz trzech użytkowych. Ich prędkość wynosi 40 km/h, mają zasięg 48 kilometrów (akumulatory można doładowywać energią odzyskiwaną podczas hamowania, tzw. regenerative braking) i posiadają dopuszczenie do normalnego ruchu drogowego w ponad 40 stanach USA.

Zapas energii można w każdej chwili uzupełniać ze standardowego gniazdka 110 V, a czas ładowania akumulatorów wynosi do ośmiu godzin.

Wyprodukowany do tej pory w ponad 38.000 egzemplarzy GEM jest dzisiaj najpopularniejszym w USA pojazdem o zerowej emisji spalin i eksploatowany jest w miejskich centrach komunalnych i dzielnicach mieszkalnych, bazach wojskowych, kampusach uniwersyteckich, centrach korporacyjnych i handlowych, a także w miejskich, stanowych i federalnych parkach krajobrazowych.

Produkcja nowego modelu GEM rozpocznie się w roku 2009.

Źródło: Chrysler

 

Zobacz również:
REKLAMA