[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

GM odrestauruje zniszczoną, milionową Corvettę

Kilka lat temu w muzeum Corvetty w Stanach zapadła się podłoga. GM postanowiło odrestaurować milionową Corvettę, która ucierpiała w tym wypadku. 

Miłośnikom Corvetty z pewnością na chwile stanęło serce, kiedy kilka lat temu świat obiegła informacja, że w Narodowym Muzeum Corvetty w Kentucky z powodu podmycia zapadła się podłoga, a wraz z nią osiem wyjątkowych egzemplarzy tej ikony amerykańskiej motoryzacji.

Jednym z modeli ucierpiałym w tym nieszczęśliwym wypadku była biała Corvetta, która w 1992 opuściła fabrykę jako milionowa sztuka. Ponieważ auto nie zostało doszczętnie zrujnowane, a biorąc pod uwagę rozmiar zniszczeń w muzeum można wręcz stwierdzić, że miała sporo szczęścia, zespół renowacyjny GM zakasał rękawy i stara się dokładnie odbudować auto używając do tego tak wielu oryginalnych części, jak to tylko jest możliwe. Zarówno całemu koncernowi jak i mechanikom zależy na tym, by odrestaurowana Corvetta była jak najbardziej oryginalna i autentyczna, niczym sprzed wypadku.

REKLAMA
   

Jednak nie wszystkie egzemplarze z ośmiu ucierpiałych podczas podmycia będą miały takie szczęście jak biała Corvetta, której przywrócony zostanie wygląd z dni jej świetności. Pięć z ośmiu samochodów pozostaną w takim stanie, w jakim wyciągnięto je z ogromnej dziury w podłodze i staną się częścią nowej wystawy w muzeum poświęconej właśnie temu pechowemu wydarzeniu. Pozostałe dwa modele podzielą los milionowej Corvetty i również odzyskają swój blask. Model ZR1 z 2009 roku już wrócił do życia w ubiegłym roku, a Corvetta z 1962 roku musi jeszcze chwilę poczekać na swoją kolej. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij