GQbyCitroen – kolejny francuski koncept

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W ten sposób powstało duże trzydrzwiowe coupe, wyróżniające się mocną, dynamiczną sylwetką ze sporą ilością obłych powierzchni. We wnętrzu GQ można odkryć to samo podejście projektantów do detali, stąd wiele w nim przenikających się wzajemnie powierzchni.

W desce rozdzielczej uwagę przykuwają przede wszystkim dwie rzeczy. To rozbudowany zestaw wskaźników z trzema sporymi wyświetlaczami oraz minimalna ilość przycisków na konsoli środkowej. Podobnie, jak w obecnym Citroenie C5, dużo funkcji auta zostało przeniesionych na  kierownicę z nieruchomym środkowym panelem.

W czasach ekologicznego podejścia do motoryzacji nie mogło być inaczej. GQbyCitroen jest wprawiane w ruch przez 1,6-litrową jednostkę benzynową z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, wspomagany przez silnik elektryczny. Producent obiecuje jednocześnie świetne osiągi - przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie 4,5 sekundy - oraz niską emisję dwutlenku węgla do atmosfery, wynoszącą 80 gramów na kilometr.

Oczywiście, trudno spodziewać się, byśmy mogli zobaczyć to auto na ulicy, niewykluczone jednak, że Francuzi mogą zdecydować się na wypuszczenie krótkiej serii, podobnie jak to było z supersportowym modelem GT by Citroen.

 

REKLAMA
REKLAMA