GT R SpeedLegend czyli speedster na bazie AMG GT R

Moda na speedstery dotarła do Niemiec, gdzie niejaki Roland A. Bussink w efektowny sposób przerobił Mercedesa-AMG GT R, pozbawiając go dachu. Ale to dopiero początek przeróbek.

GT R SpeedLegend fot. materiały prasowe
GT R SpeedLegend
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 436 800 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Bussink GT R SpeedLegend to pełna nazwa tego pojazdu, inspirowanego Mercedesem-McLarenem SLR Stirling Moss i współczesnymi bolidami Formuły 1. Jednocześnie samochód ten wpisuje się w modę na oferowanie speedsterów, czyli w wielkim uproszczeniu mówiąc, aut sportowych pozbawionych zupełnie dachu. Wśród najświeższych tego typu aut wymienić trzeba Ferrari Monza SP1 i SP2 czy McLarena Elvę.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Powstanie zaledwie – albo aż – pięć egzemplarzy tego niezwykłego samochodu. Co w nim jest innego, poza brakiem dachu? Wystarczy spojrzeć na zdjęcie. Mamy tu bowiem zaczerpnięte z Formuły 1 tzw. halo, czyli pałąk chroniący kierowcę przed obrażeniami wskutek wbicia się bolidu pod barierę czy inną przeszkodę. O ile w Formule 1 już do tego elementu przywykliśmy, choć początkowo wydawał się koszmarnie brzydki, niemniej uratował już co najmniej kilka ludzkich istnień – w tym ostatnio Romaina Grosjeana, byłego już kierowcę F1, tak tutaj wygląda to po prostu źle. Kłuje w oczy i zaburza smukłą sylwetkę GT R-a. Jeśli uważacie inaczej i wam się podoba – dajcie znać w komentarzach.

GT R SpeedLegendfot. materiały prasowe
GT R SpeedLegend

Ale GT R SpeedLegend to nie tylko ów pałąk. Wzrok przyciągają bowiem choćby efektowne żaluzje – wyloty powietrza po obu bokach maski, wykonane w całości z karbonu. Co więcej, projektant zdradził, że jego dzieło waży aż o 100 kg mniej niż GT R w wersji Roadster. Zwiastuje to nie byle jakie osiągi, bo pod maską pracuje podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4 litrów, który generuje aż 850 KM mocy, podczas gdy seryjny GT R ma tych koni „zaledwie” 585.

GT R SpeedLegendfot. materiały prasowe
GT R SpeedLegend

Pięć egzemplarzy tego wyjątkowego bolidu ma już swoich właścicieli, którzy złożyli zamówienie i czekają na wyprodukowanie i dostawę. Nam pozostaje obejrzeć GT R SpeedLegend w galerii zdjęć. Zachęcamy do komentowania pod artykułem i na naszym facebookowym fanpage’u.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA