GTA Spano – sportowiec z Hiszpanii

Biały lakier, diody LED w przednich reflektorach oraz szklany dach oznaczają, że GTA Spano chce być nie tylko bardzo szybkie, ale i wyjątkowo modne. Ponadto, auto ma drzwi pozbawione klamek, 19-calowe felgi z przodu, o numer większe na tylnej osi oraz dwa bagażniki.

Ten z przodu pomieści 100 litrów bagażu, natomiast ten z tyłu - 200 litrów. Oznacza to, że łącznie bagażniki mają 300 litrów, czyli mniej więcej tyle, co przedstawiciele klasy miejskiej. Wnętrze Spano pozostawia trochę do życzenia, jeśli chodzi o jakość wykonania, mimo użycia takich materiałów, jak skóra, włókno węglowe oraz aluminium.

Na środku konsoli środkowej widnieje duży ekran LCD, na którym wyświetlany jest obraz zza samochodu, co oznacza, że dublowany jest z tym z lusterka wstecznego.

Ale najciekawsze znajduje się pod nadwoziem. Auto oparte jest na ramie, wykonanej z samych drogich materiałów - włókna węglowego, tytanu oraz kevlaru. Dzięki temu jest ona bardzo wytrzymała i waży zaledwie 56 kg!

Do napędu Spano wykorzystywany jest 8,3-litrowy silnik V10 (prawdopodobnie z Dodge'a Vipera), wytwarzający moc 780 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 920 Nm. Opcjonalnie auto może być zasilane nie benzyną, a bioetanolem - wtedy jego moc wzrasta do 840 koni mechanicznych.

Jednostka napędowa współpracuje z siedmiostopniową przekładnią mechaniczną lub sekwencyjną skrzynią biegów o tej samej liczbie przełożeń. W przypadku tej drugiej, istnieje możliwość wyposażenia samochodu w manetki przy kierownicy.

Osiągi? Te są absolutnie genialne. GTA obiecuje, że jego samochód przyspiesza do 100 km/h w czasie zaledwie 2,9 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 350 km/h. Za wytracanie jej odpowiedzialne są wentylowane, ceramiczne tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm!

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA