GTbyCitroen - wyjedzie na drogi?!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wytwórnia Polyphony Digital poprosiła Citroena o zaprojektowanie auta "wizytówki" do najnowszej, piątej już części serii gier samochodowych "Gran Turismo". I tak też się stało, francuski producent stanął na wysokości zadania i stworzył ekscytujący model superauta, który nazwano GTbyCitroen.

Samochód, który powstał w świecie "zer" i "jedynek" miał w nim pozostać, jednak francuska firma postanowiła przenieść swój projekt do rzeczywistości. I tak na ubiegłorocznym salonie samochodowym w Paryżu zaprezentowano "żywą" wersję tego wirtualnego auta.

Ten wyjątkowy, mierzący 4,96 m długości, 2,08 m szerokości i 1,09 wysokości, samochód osadzony na 21-calowych felgach o wzorze turbiny, wywołał i nadal wywołuje tak duże zainteresowanie, że szef działu produktów Citroena - Vincent Besson - powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, iż francuska firma poważnie rozważa wyprodukowanie GTbyCitroen w serii ograniczonej do 20 egzemplarzy.

W tej chwili nie wiadomo czy zapierające dech w piersiach nadwozie samochodu poddane zostanie jakimś modyfikacjom, ale z pewnością zmianie ulegnie napęd auta - wirtualny silnik elektryczny zasilany ogniwami paliwowymi, w rzeczywistości zostanie prawdopodobnie zastąpiony tradycyjną jednostką spalinową V8 pochodząca od Forda lub General Motors.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA