Jesteśmy Partnerem Ceneo i możemy otrzymać wynagrodzenie z tytułu zakupów dokonywanych za naszym pośrednictwem.

Gadżety do auta – 7 propozycji na prezenty pod choinkę

Wystarczy kilka gadżetów, które są dobrym pomysłem na świąteczny prezent, by zlikwidować bariery jakie stawia twój używany samochód, zaktualizować jego multimedia i podnieść komfort podróżowania.

Kamera samochodowa materiały prasowe
Kamera samochodowa

Wnętrza samochodów rozwijają się niezwykle dynamicznie, ale jednak multimedia nie nadążają za dynamiką ewolucji smartfonów. Często lepiej wykorzystać potencjał nowoczesnego telefonu niż polegać na elektronice twojego auta. Z pomocą telefonu i kilku akcesoriów do samochodu możesz w łatwy sposób zniwelować różnice pomiędzy starymi i nowymi autami, ale również podnieść komfort obsługi oraz jazdy. Oto nasze pomysły na tegoroczne prezenty świąteczne dla nie tylko dla mężczyzny, raczej dla kierowcy.

 

1. Uchwyt na smartfon i tablet

Baseus Baseus Back Seat Car Uchwyt samochodowy na telefon tablet zagłówek Czarny SUHZ-01
BASEUS Baseus Back Seat Car Uchwyt samochodowy na telefon tablet zagłówek Czarny SUHZ-01

Dzięki mocowanemu do zagłówka uchwytowi, w którym instalujemy smartfon lub tablet zyskujemy dostęp do multimediów, bibliotek filmowych, czy portalów streamingowych. Niedrogi gadżet zamieniając samochód w kino domowe znacznie ułatwi i uprzyjemni podróż nie tylko rodzinom.

 

2. Bluetooth w samochodzie

Ugreen Ugreen Adapter Bluetooth Audio 5.0 Usb Aux (70601)
UGREEN Ugreen Adapter Bluetooth Audio 5.0 Usb Aux (70601)

Łączność Bluetooth to cenne rozwiązanie, z którego można korzystać również w starszych samochodach. Jeśli posiadasz port AUX oraz USB wystarczy tanie urządzenie, za pomocą którego można słuchać dowolnej muzyki i rozmawiać przez telefon. Jednak połączenie telefoniczne wykorzystujące mikrofon w takim akcesorium nie jest najlepszej jakości. Są samochody, które oferują możliwość rozmawiania przez telefon via Bluetooth, ale nie dają możliwości odtwarzania muzyki czy filmów z telefonu. W tym wypadku opisywane rozwiązanie sprawdza się znakomicie.

 

3. Zestaw głośnomówiący

Dziś ze względu na wysokość mandatów i bezpieczeństwo zestaw głośnomówiący wydaje się nieodzowny. Policja za rozmowę przez telefon podczas jazdy nakłada mandat w wysokości 500 zł i aż 12 pkt karnych. Najwygodniejszy jest bezprzewodowy zestaw głośnomówiący oparty na technologii Bluetooth. Jeśli chcemy zachować pełną funkcjonalność urządzeń pokładowych i korzystać np. z przycisków w kierownicy do obsługi multimediów trzeba kupić dedykowane urządzenie dla danego modelu.

 

4. Ładowarka do akumulatora

Szczególnie w sezonie zimowym przydaje się ładowarka do akumulatora. Najlepiej kupić nowoczesne urządzenie, które nie tylko uzupełnia poziom energii elektrycznej, ale również potrafi zrewitalizować akumulator lub podtrzymać jego poziom naładowania przy dłuższym postoju, np. w samochodzie klasycznym.

 

5. Alkomat

Urządzenie, które z oczywistych względów przydaje się kierowcy. Wiele przypadków wykrycia przez Policję nietrzeźwych kierowców ma miejsce następnego dnia po sowicie zakrapianej imprezie. Pamiętajmy, że alkohol utrzymuje się w organizmie przez wiele godzin i bardzo często przespana noc nie gwarantuje trzeźwości.

 

6. Przetwornica z 12V do 230 V

VOLT Volt IPS 350/500W 12V/230V
VOLT Volt IPS 350/500W 12V/230V
Green Cell Green Cell Inwerter 12V na 230V 300W/600W INV05DE
GREEN CELL Green Cell Inwerter 12V na 230V 300W/600W INV05DE
AZO Azo Digital Przetwornica Napięcia 12 Vdc / 230 Vac Eco Mode Sinus Ips-1000S 1000W
AZO Azo Digital Przetwornica Napięcia 12 Vdc / 230 Vac Eco Mode Sinus Ips-1000S 1000W

Dzięki temu urządzeniu możemy w samochodzie podłączyć choćby laptop zamieniając nasze auto w mobilne biuro.

 

7. Kamera samochodowa

Nagranie z samochodowego rejestratora przydaje się nie tylko jako dokumentacja w sytuacji wypadku, ale również ułatwia ujęcie sprawcy w przypadku choćby szkód parkingowych.