REKLAMA

Gdzie serwisować Infiniti po wycofaniu marki?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Infiniti w Polsce zamyka swoją działalność. Pora odpowiedzieć na pytanie, gdzie i jak serwisować samochody Infiniti?

Infiniti QX60 2018 Materiały prasowe
Infiniti QX60 2018, fot. Infiniti

Przez dobrych kilkanaście lat marka Infiniti dostarczała samochody i obsługiwała ponad 55 tys. ich właścicieli w Europie Zachodniej i Środkowej. W Polsce przez wszystkie lata swojej działalności sprzedano dokładnie 4261 nowych Infiniti, a wiele kolejnych sprowadzono z innych krajów.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Po kraju jeździ zatem spora flota samochodów z nieskończonością w nazwie, a dotychczasowy importer zapewniał ich wszystkich, że nie pozostaną na lodzie i mogą nadal liczyć na wsparcie i obsługę serwisową.

Teraz otrzymaliśmy komunikat, że wraz z oficjalnym zakończeniem sprzedaży nowych pojazdów Infiniti z dniem 1 kwietnia 2020 r., sieć autoryzowanych serwisów Infiniti dla klientów tej marki uruchomił Nissan.

Wybranych zostało ponad 150 placówek, rozmieszczonych strategicznie w całej Europie Zachodniej i Środkowej, a ich personel został przeszkolony w zakresie pełnej obsługi samochodów Infiniti, obejmującej przeglądy okresowe oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Około 90 proc. tych autoryzowanych serwisów to dotychczasowi partnerzy marki Nissan.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Co z Centrami Infiniti w Polsce?

Jak wspomnieliśmy, przez wszystkie lata obecności w Polsce samochody Infiniti znalazły u nas 4261 nabywców. Dotychczasowe sześć Centrów Infiniti, rozmieszczone w największych miastach Polski, będą nadal funkcjonować jako Autoryzowane Serwisy Infiniti, ale z drobnymi zmianami.

I tak, w Warszawie i Wrocławiu placówki będą działać w tych samych miejscach, co dotychczas. W Gdańsku zmienia się lokalizacja serwisu, natomiast klienci Infiniti w Krakowie, Poznaniu i Sosnowcu będą obsługiwani przez sąsiednich dealerów Nissan Japan Motors.

Informacje o lokalizacji najbliższego Autoryzowanego Serwisu Infiniti można uzyskać na stronie www.Infiniti.pl.

REKLAMA

REKLAMA

Co dalej z Infiniti w Europie?

Infiniti żegna się z Europą, ale dla fanów marki pojawia się iskierka nadziei, o której pisaliśmy już rok temu. Otóż marka jest w trakcie największej w swojej historii zmiany modelowej, która przewiduje wprowadzenie bardziej zaawansowanych samochodów o napędzie elektrycznym i to już począwszy od roku 2021.

- Rynek motoryzacyjny jest dziś w trakcie rewolucji związanej z historyczną zmianą napędu na elektryczny i na chwilę obecną nie da się wykluczyć żadnego scenariusza – informował jeszcze rok temu w komunikacie prasowym polski przedstawiciel Infiniti.

Teraz przedstawiciel Grupy IP mówi tylko, że czas pokaże, czy marka wróci do Europy z samochodami elektrycznymi. A jak wiadomo, nadzieja umiera ostatnia.

Dodajmy na koniec, że marka Infiniti w Polsce miała się naprawdę dobrze. Infiniti miało swoją premierę w Polsce w listopadzie 2008 roku, a warszawski salon marki przez lata był salonem o największej sprzedaży Infiniti w Europie.

Co więcej, polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24 proc.), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4,2 tys. samochodów tej marki.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA