[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Geely kupiło Terrafugię - producenta latających aut

Chiński gigant motoryzacyjny Geely, właściciel Volvo, kupił właśnie prawa do firmy Terrafugia, producenta... latającego samochodu.

Terrafugia Transition Terrafugia Transition - latający samochód

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o latających samochodach, czy raczej o transporcie powietrznym. Do gry o przewóz osób drogą powietrzną włączają się tacy giganci jak Airbus czy Uber. Ten drugi planuje na przykład loty pasażerskie już podczas targów World Expo 2020 w Dubaju.

Choć producenci samochodów milczeli w temacie, ostatnio został on ożywiony faktem zakupu marki Terrafugia przez chińskiego giganta motoryzacyjnego Geely. Jeśli ktoś nie jest jeszcze świadomy, Geely jest od 2010 roku właścicielem Volvo.

Terrafugia z kolei jest producentem najbardziej bodaj znanego "latającego samochodu" o nazwie Transition, którego prototypy obleciały już niezliczoną ilość godzin.

Terrafugia Transition nazywany jest pierwszym na świecie latającym samochodem i zaprojektowano go, by latał w powietrzu jak typowa awionetka i prowadził się na drodze jak typowy samochód.

Dwumiejscowy Transition napędzany jest silnikiem spalinowym, zasilanym wysokooktanową benzyną. Jego konstrukcja pozwala na zaparkowanie w zwykłym garażu. Dzieje się to za sprawą składanych skrzydeł. Przemiana z samochodu w samolot i odwrotnie zajmuje zaledwie niespełna minutę.

Wadą tego typu rozwiązania jest fakt, że do startu i lądowania Terrafugia Transition potrzebuje pasa startowego. Może to być prosty odcinek pustej drogi czy równa łąka, niemniej jest to kłopotliwe w codziennym użytkowaniu.

Dlatego też firma pracuje nad bardziej zaawansowanym modelem TF-X, który jest bardziej praktyczny, bo ma cztery miejsca, a ponadto może startować i lądować pionowo, jak śmigłowiec. A to już zupełnie inna rozmowa, jeśli chodzi o użyteczność.

Jakie plany wobec Terrafugii ma Geely, pozostaje na razie tajemnicą. Można się jednak spodziewać mocnego uderzenia, bo jaki sens miałoby zakupienie pomysłu na latający samochód bez chęci skorzystania z niego.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij