Geely pokaże "europejskiego" SUV-a

Kolejny chiński producent zamierza wprowadzić trochę zamieszania w segmencie SUV. Geely przywiezie do Frankfurtu swój nowy model zaprojektowany przez Petera Horbury, który wcześniej dowodził znanym europejskim markom.

Geely SUV

Geely zamierza przypodobać się europejskiej widowni. Dlatego powołało międzynarodowy team projektantów dowodzony przez człowieka, który wcześniej pracował dla Volvo, Jaguara, Land Rovera i Astona Martina.

REKLAMA

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat nowego modelu, poza kilkoma ilustracjami umieszczonymi w sieci. Kompaktowy SUV będzie trochę nawiązywał do modelu Geely GC9 zaprezentowanego rok temu. Na początek nowy model Geely będzie dostępny tylko w Chinach, ale niewykluczone, że niedługo potem wyruszy na podbój Europy.

Pod maską mogą się pojawić takie jednostki benzynowe jak: 2,4 litra (160 KM); 1,8 turbo (180 KM) oraz V6 o pojemności 3,5 litra (270 KM). Nie ma słowa na temat jednostek wysokoprężnych. Być może w momencie debiutu modelu na rynku europejskim takie opcje pojawią się w ofercie.

Na oficjalną premierę samochodu poczekamy jeszcze kilka tygodni. Odbędzie się ona podczas tegorocznych targów we Frankfurcie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA