REKLAMA

Geiger Corvette Z06 – czysta moc

Geiger Corvette Z06
Geiger Corvette Z06

Seryjne 512 koni mechanicznych przenosi Z06 poza granicę 100 km/h w ciągu niecałych 4 sekund i sprawia, że auto 200 km/h mija po kolejnych 7 sekundach. Auto od Geigera potrafi te ewolucje jeszcze lepiej. Jego 890 koni mechanicznych i 940 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4500 obr/min, oznaczają fantastyczne osiągi. Jakie? Geiger podaje tylko prędkość maksymalną, wynoszącą 354 km/h.

A co się zmieniło? Seryjna pojemność skokowa, wynosząca 7 litrów, została zwiększona o 0,6 litra. Oznacza to, że modyfikacje objęły więc blok silnika, tłoki oraz korbowody. Geiger zamontował też m.in. sportowe wałki rozrządu oraz zmodyfikował układ dolotowy, montując także dwie turbosprężarki. Oczywiście, zmianie uległ również układ wydechowy, w którym pojawiły się sportowe katalizatory.

Na zewnątrz auto Geigera rozpoznamy po szalonej zielonej barwie z czarnymi wykończeniami. I tak czarne są maska, dach, tylny dyfuzor oraz tylne lampy. Duże wrażenie robią też czarne felgi aluminiowe z oponami z przodu o rozmiarze 285/30, a z tyłu - 345/25. (Ilu calowe? Takiej informacji ten monachijski tuner nie podał.)

Za nimi wdzięczą się ogromne tarcze hamulcowe o rozmiarze 380x32 mm z przodu i z sześciotłoczkowymi zaciskami oraz 355-milimetrowe tarcze hamulcowe przy tylnej osi. W ich przypadku muszą wystarczyć tylko zaciski czterotłoczkowe. W układzie zawieszenia Geiger zastosował nowe sportowe amortyzatory, mające możliwość 16 różnych ustawień. Wymianie na lżejsze uległy też sprężyny oraz stabilizatory.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA