Genesis G70 - trwają prace nad konkurentem BMW M3

Do tej pory w segmencie D rywalizacja pomiędzy sportowymi modelami toczyła się pod flagą niemiecką. Podium od zawsze zajmowały BMW M3, Audi RS 4 oraz Mercedes-AMG C63. W zeszłym roku pojawił się godny rywal w postaci Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, kolejnym ma być Genesis G70 od N.

Pierwsza jazda Hyundai Genesis

Informacje o pracach nad koreańskim rywalem BMW M3 potwierdza szef dywizji N Hyundai'a, Albert Biermann. To bardzo wymowna postać, gdyż człowiek ten poprzednio pełnił stanowisko szefa inżynierów w BMW M Power. Kto ma większą wiedzę o rozwiązaniach konstrukcyjnych w M3, niż człowiek, który przez lata tworzył ten samochód?

Biermann deklaruje, że Genesis G70 N napędzany będzie przez silnik V6 twin-turbo o pojemności 3,3-litra. Jednostka zadebiutowała w pierwszym modelu nowej marki Genesis - G90. Jednostka produkuje moc 365 KM oraz 510 Nm. W G70 N powinien pojawić się napęd przekazywany na wszystkie koła. Dział N będzie musiał mocno popracować przy silniku, tak by ten był konkurencyjny w stosunku do 431 KM w BMW M3, 475 KM w C63 czy aż 510 KM w nadchodzącej Alfie Romeo Giulia Quadrifoglio.

Na Genesis G70 N będziemy musieli poczekać kilka lat, a to dlatego, że najpierw na rynku musi pojawić się standardowa wersja G70, która zadebiutuje do końca bieżącej dekady.

Zobacz także:
REKLAMA