Genesis G90 to przepiękna limuzyna. Mamy zdjęcia

Genesis powraca do świadomości opinii publicznej w wielkim stylu. Po serii premier mniejszych modeli producent pokazał flagową limuzynę G90. Efekt jest powalający.

Genesis G90 2022 fot. materiały prasowe
Genesis G90 2022

Genesis jest luksusową marką, należącą do Hyundaia. Nazwa producenta może wam się kojarzyć z minionymi latami, bo w Polsce w 2014 roku pojawił się Hyundai Genesis. Był był 5-metrową luksusową limuzyną, kosztował wówczas 300 tys. złotych, miał napęd na cztery koła, silnik V6 o mocy 315 KM i obszerne, dobrze wyposażone wnętrze. Auto nie odniosło jednak sukcesu, a marka zaliczyła spory falstart. Ale już w 2015 roku Genesis został wydzielony ze struktur Hyundaia i od tego czasu sprzedaje się całkiem nieźle, choćby na rynkach północnoamerykańskich.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Teraz Genesis jest w trakcie realizacji wielkiego planu powrotu na Stary Kontynent i walki z europejskimi markami premium. Nie tak dawno temu mieliśmy do czynienia z prawdziwy wysypem premier, wśród których ostatnimi były Genesis GV60 – elektryczny model, bliźniaczy konstrukcyjnie z Kią EV6 i Hyundaiem Ioniq 5 oraz najnowsza premiera – Genesis Electrified GV70 – elektryczny SUV wielkości BMW X3 i Volvo XC60.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Genesis G90 – do walki z niemieckimi limuzynami premium

Genesis G90 2022fot. materiały prasowe
Genesis G90 2022

Po tym długim wstępie pora przejść do sedna i tematu, dla którego przyciągnęliśmy waszą uwagę. Oto bowiem światło dzienne ujrzał najnowszy Genesis G90, będący flagową limuzyną producenta. W chwili obecnej nie znamy właściwie żadnych detali technicznych, ale mamy za to pierwsze oficjalne zdjęcia. O to zapewne chodziło – wzbudzić zainteresowanie wyglądem i nie odwracać od niego uwagi danymi i liczbami, na które przyjdzie czas.

Stylistycznie Genesis G90 stanowi prawdziwe dzieło motoryzacyjnej sztuki. Auto jest tak pięknie zaprojektowane, że nie sposób oderwać wzroku od jego klasycznych linii i stylistycznych detali, których tu nie brakuje. Odpowiedzialny za design Genesisa Luc Donckerwolke przyznał, że wykorzystana tu została zasada złotego podziału, idealnych proporcji, a jego zespół projektantów z entuzjazmem pracował nad stworzeniem tak lekkiej i płynnej bryły, przy zachowaniu elegancji i najlepszego stylu.

Genesis G90 2022fot. materiały prasowe
Genesis G90 2022

Patrząc na Genesisa G90 z profilu, widać ducha klasycznej motoryzacji, ale narysowanej w nowoczesnym ujęciu. Z przodu grill w kształcie brylantu, który dolnymi krawędziami wcina się w dolną osłonę świetnie współgra z eleganckimi światłami w postaci podwójnej, prostej linii, rozciągającej się aż do granicy przednich drzwi. Wcale nie mniej intrygujący jest tył, z wieloma liniami i załamaniem płaszczyzn. Wisienką na torcie jest stylowe wcięcie pod krawędzią klapy bagażnika oraz niespotykane nigdzie indziej lampy, nie tylko połączone świetlną listwą, ale dodatkowo podkreślone osobnym pasem diod.

Genesis G90 2022fot. materiały prasowe
Genesis G90 2022

Więcej o Genesisie G90 dowiemy się w najbliższych tygodniach, bo samochód przewidziany jest do debiutu na europejskich rynkach już w roku 2022. Póki co zajrzyjcie do galerii zdjęć i dajcie znać w komentarzach, co sądzicie na temat wyglądu modelu G90.

 

Zobacz także:

zobacz galerię

REKLAMA