Genesis - nowa marka z Korei

Większość z Was zapewne kojarzy luksusowy model Genesis, którym Hyundai wszedł do segment limuzyn. Okazuje się, że to auto nie jest tylko chwilową fanaberią. To początek nowej marki, która powstaje w Korei.

Pierwsza jazda Hyundai Genesis
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa marka pod skrzydłami Koreańczyków będzie nosić nazwę Genesis. I co ciekawe świat pozna Genesisa już w grudniu tego roku. Pierwszym autem pod nowym szyldem będzie kolejna generacja Equusa. Auto otrzyma nazwę G90.

REKLAMA

Genesis sedan w kolejnym wydaniu sprzedawany będzie jako model G80. Tym sposobem mamy już 2 sedany, a do tego dołączy jeszcze luksusowy SUV oraz sportowe coupe. Wszystkie te samochody na rynek mają trafić do 2020 roku, zaś w połowie 2017 roku Koreańczycy przedstawią sedana klasy średniej (G70).

Nowa marka to jeszcze nie wszystko, Hyundai planuje również wydzielić dział, wzorem zachodnich producentów, który będzie zajmował się specjalnymi projektami i dostarczy klientom program personalizacji. Na czele tego działu ma stanąć Luc Donckerwolke, człowiek, który w koncernie Volkswagena był odpowiedzialny za design takich marek jak Audi, Lamborghini czy Bugatti.

Marka Genesis jest szykowana z myślą o takich rynkach jak Ameryka Północna, Chiny, Korea, czy też Środkowy Wschód. Jeśli zafascynował Was Hyundai Genesis, to uspokajamy, nowa marka trafi również do Europy. Więcej szczegółów poznamy już w przyszłym miesiącu.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA