Genesis w natarciu – na start 5 gwiazdek Euro NCAP

Należąca do Hyundaia luksusowa marka Genesis wchodzi do Europy i zamierza zdobyć tu sporą rzeszę klientów. Pomóc ma w tym dobry wynik w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Genesis GV80 w teście Euro NCAP fot. Euro NCAP
Genesis GV80 w teście Euro NCAP
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Citroen C4 w teście Euro NCAP

Na wstępie musimy dodać, że oprócz modeli Genesis G80 i Genesis GV80 testom zderzeniowym poddany został również nowy Citroen C4, także w wersji elektrycznej e-C4, który nie zdołał zaliczyć testu śpiewająco i muszą mu wystarczyć cztery gwiazdki na pięć możliwych. Szef Euro NCAP skomentował ten wynik jako zadowalający, ale powodujący zarazem niedosyt, bo kilka modyfikacji i doposażenie auta w systemy, które ocenia organizacja, dałyby komplet punktów.

REKLAMA

Citroen C4 zdobył 76 proc. w zakresie ochrony dorosłych pasażerów, 83 proc. w kwestii ochrony dzieci, niewiele bo 57 proc. w kontekście ochrony pieszych i rowerzystów oraz 63 proc. za wyposażenie w systemy bezpieczeństwa i ich poprawne działanie.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Genesis G80 i GV80 w teście Euro NCAP

Przejdźmy teraz do Genesisa, bo to marka, która właściwie po raz drugi wchodzi do Europy, ale tym razem ma być na to w pełni gotowa. Nie jak poprzednio, kiedy oferowany luksusowy Hyundai Genesis nie znalazł na Starym Kontynencie uznania.

Oba testowane, topowe w gamie tej marki modele – G80 i GV80 – zaliczyły testy na pięć gwiazdek, prezentując wysoki poziom bezpieczeństwa i wyposażenia w systemy ratujące życie. Zarówno sedan G80, jak i SUV GV80 uzyskały wysokie noty we wszystkich badanych kategoriach. Wyniki przedstawiają się następująco:

Genesis G80 – 5 gwiazdek

  • ochrona dorosłych: 91 proc.
  • ochrona dzieci: 87 proc.
  • ochrona pieszych: 77 proc.
  • systemy bezpieczeństwa: 91 proc.

Genesis GV80 – 5 gwiazdek

  • ochrona dorosłych: 91 proc.
  • ochrona dzieci: 87 proc.
  • ochrona pieszych: 66 proc.
  • systemy bezpieczeństwa: 88 proc.

BMW Serii 4 Coupe i Cabrio w teście Euro NCAP

Euro NCAP w raporcie wspomina jeszcze o wysokich 5-gwiazdkowych notach dla nowych BMW Serii 4 w wersji Coupe i Cabrio, które w dużej mierze bazują na Serii 3 i dlatego też nie testowano ich kompleksowo, a jedynie przeprowadzając próby uzupełniające.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA