Genewskie nowości Ardena!

Jaguar Arden XKR AJ 20
Jaguar Arden XKR AJ 20
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Stoisko Ardena ma przyciągać uwagę przede wszystkim modelami AJ 20 Coupe na bazie Jaguara XKR-a, AJ 21 na bazie XF-a oraz dwoma Range Roverami, określanymi jako AR 7 oraz AR 6 (Range Rover Sport). Każdy z nich otrzymał indywidualny zestaw aerodynamiczny, zmienione wnętrze oraz podrasowany silnik.

Arden AJ 21 w przednim zderzaku ma modne ostatnio diody LED oraz powiększone wloty powietrza do silnika. Z tyłu zaś w oczy rzuca się zmieniony zderzak, niewielki spoiler na klapie bagażnika oraz podwójne zakończenie układu wydechowego. W nadkolach skrywają się zaś piękne 21-calowe obręcze z lekkich stopów.

Pod maską XF-a od Ardena dzieję się równie dużo. Na przykład 2,7-litrowy turbodiesel otrzymuje dodatkowe 43 konie mechaniczne i 80 Nm momentu obrotowego, 4,2-litrowa jednostka V8 osiąga moc 298 koni mechanicznych, natomiast na szczycie oferty znajduje się 4,5-litrowy silnik ze sprężarką mechaniczną, rozpoczynający swój żywot z 0,3 litra mniejszą pojemnością skokową. Efekt zmian to 550 koni mechanicznych i fantastyczne osiągi!

Arden XKR AJ 20 Coupe również wyposażony został w mocno zmodernizowaną jednostkę napędową, której pojemność została zwiększona z 4,2 do 4,5 litra. W silniku pojawiły się m.in. nowe tłoki i wał korbowy oraz zoptymalizowane układ smarowania i chłodzenia. Oczywiście, wymieniono także komputer sterujący jego pracą i układ wydechowy.

Efekt to 520 koni mechanicznych, 710 Nm przy 3850 obr/min, przyspieszenie do 100 km/h w 4,1 sekundy i prędkość maksymalna 305 km/h. XKR od Ardena wyróżnia się mocno zmodyfikowanym wyglądem z nową twarzą, tyłem oraz 21-calowymi felgami.

Aby auto jak najlepiej trzymało się drogi, niemiecki tuner zastosował kompletne sportowe zawieszenie. Kabina auta, w zależności od upodobań właściciela, może być wykończona elegancko lub na sportowo.

Oba Range Rovery spod ręki Ardena dysponują tym samym 4,5-litrowym silnikiem, kitem aerodynamicznym, mocno brzmiącym układem wydechowym, eleganckim wnętrzem, zmienionym zawieszeniem oraz bardzo wydajnym układem hamulcowym.

A osiągi? Sport, czyli AR 6 100 km/h "robi" w 6,1 sekundy i wskazówkę prędkościomierza zapędza do 270 km/h. Większy i cięższy pierwszą ewolucją wykonuje w czasie 6,5 sekundy i jest w stanie popędzić 240 km/h.

Na genewskim stoisku Ardena pojawi się także mocno zmieniony Jaguar XJ.

Więcej informacji na stronie internetowej www.arden.de

 

REKLAMA


zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA