Gensis New York Concept - atak na niemieckie sedany z segmentu D

Koncepcyjny Genesis wyróżnia się bardziej futurystyczną stylistyką w stosunku do większego, sprzedawanego na rynku modelu G90.

Genesis
Gensis New York Concept

Genesis New York Concept posiada dużą osłonę chłodnicy, swoim kształtem przypominającą tarczę. Przedni zderzak posiada pionowe wcięcia, które wraz z bardzo wąskimi reflektorami LED nadają autu agresywny wygląd. Z boku dostrzegamy wyloty powietrza odpowiadające za chłodzenie hamulców, przetłoczenia na całej długości samochodu oraz klamki drzwi przednich sprytnie zamaskowane na krawędzi, blisko słupka "B". W tylnej części znajduje się ładnie zaprojektowana linia z wąskimi światłami i wcięciami, które nawiązują do tych w przednim zderzaku. W dolnej części znajduje się ciekawie rozwiązany dyfuzor, który wystaje poza obrys samochodu i skrywa dwie podwójne końcówki układu wydechowego.

W kabinie zamontowano potężny wyświetlacz o przekątnej 21-cali, pozwalający na prezentowanie obrazu w rozdzielczości 4K. Ekran opracowała i dostarczyła firma LG. Cały projekt deski rozdzielczej jest kosmiczny i bardziej kojarzy się z pulpitem sterowniczym z "Sokoła Milenium". Kierownica kształtem nawiązuje do wolantu w samolocie, a gra świateł daje ciekawe efekty. Szanse, że te rozwiązania trafią do seryjnego auta są marne, podobnie jak dwa fotele w tylnej części.

Genesis New York Concept napędza dwulitrowy, czterocylindrowy motor, który współpracuje z elektrycznym silnikiem. Całość daje moc 245 KM oraz 353 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W układzie napędowym występuje również 8-biegowa skrzynia automatyczna.

Genesis nie zdradza na razie nazwy seryjnego modelu, ale jesteśmy więcej niż pewni, że samochód pojawi się na rynku pod nazwą G70. Będzie to naturalny zabieg w stosunku do większego G90. Genesis G70 powinien zadebiutować na początku przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA