Gillet Vertigo.5 Spirit supersamochód z Belgii

Gillet, Vertigo.5 Spirit
Gillet Vertigo.5 Spirit

Gillet Vertigo to nie jest auto, które ciśnie się na usta gdy ktoś zapyta o Twoje ulubiony supersamochód. Pewnie niewielu z nas miało okazję widzieć je na własne oczy. Czy to wielka strata? Na to pytanie może sobie odpowiedzieć każdy sam, po przejrzeniu zdjęć w galerii obok.

Czy zachwyca, czy nie, jest oferowany w sprzedaży i pewnie znajduje amatorów. Tony Gillet postanowił ostatnio zastąpić proponowaną dotąd 350-konną V-szóstkę pochodzącą od Alfy Romeo, mocniejszym silnikiem, przygotowanym przez Maserati. 4,2-litrowa jednostka V8 ma 420 KM mocy, ale jakie ma osiągi - tego producent nie zdradza.

Biorąc pod uwagę fakt, że ze słabszym silnikiem z Alfy Vertigo rozpędzało się do 100 km/h w 3,3 sekundy, ważąc przy tym 990 kg, możemy przypuszczać, że o 40 kg lżejsza odmiana z mocniejszym silnikiem zrobi to o ułamek sekundy szybciej.

Gillet nie podał jeszcze ceny Vertigo.5. Starsza, słabsza odmiana wyceniana była na 190 tysięcy euro. Ta będzie pewnie odpowiednio droższa. A jak Wam się podoba? Zainwestowalibyście w to auro 200 tysięcy euro?

REKLAMA