Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Gillet Vertigo.5 Spirit supersamochód z Belgii

Gillet, Vertigo.5 Spirit Gillet Vertigo.5 Spirit

Gillet Vertigo to nie jest auto, które ciśnie się na usta gdy ktoś zapyta o Twoje ulubiony supersamochód. Pewnie niewielu z nas miało okazję widzieć je na własne oczy. Czy to wielka strata? Na to pytanie może sobie odpowiedzieć każdy sam, po przejrzeniu zdjęć w galerii obok.

Czy zachwyca, czy nie, jest oferowany w sprzedaży i pewnie znajduje amatorów. Tony Gillet postanowił ostatnio zastąpić proponowaną dotąd 350-konną V-szóstkę pochodzącą od Alfy Romeo, mocniejszym silnikiem, przygotowanym przez Maserati. 4,2-litrowa jednostka V8 ma 420 KM mocy, ale jakie ma osiągi - tego producent nie zdradza.

Biorąc pod uwagę fakt, że ze słabszym silnikiem z Alfy Vertigo rozpędzało się do 100 km/h w 3,3 sekundy, ważąc przy tym 990 kg, możemy przypuszczać, że o 40 kg lżejsza odmiana z mocniejszym silnikiem zrobi to o ułamek sekundy szybciej.

Gillet nie podał jeszcze ceny Vertigo.5. Starsza, słabsza odmiana wyceniana była na 190 tysięcy euro. Ta będzie pewnie odpowiednio droższa. A jak Wam się podoba? Zainwestowalibyście w to auro 200 tysięcy euro?

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  ja jestem na nie. Taki wynalazek, niewiadomoco. Z zewnątrz brzydkie, w środku okropne, silnik z Maserati - nie jaram się.
  esper, 2010-11-09 20:00:20
 • avatar
  zgłoś
  Z wyglądu auto prezentuje się jako tako. Nie ma rewelacji. Ale jednostka już robi wrażenie. Wloty boczne jak w Maserati. Osobiście tyle kasy włożyłbym w coś innego, ale to kwestia indywidualna.PS. W tekście jest trochę błędów. ;P
  ~Samuraj002, 2010-11-09 19:43:20
 • avatar
  zgłoś
  Były belgijski kierowca rajdowy - Tony Gillet klientom mocniejszą wersję modelu Vertigo. Są chętni?
  auto motor i sport, 2010-11-09 08:27:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij