Giulia QV szybsza niż Lamborghini i McLaren

Podczas konferencji prasowej na stoisku Alfa Romeo uzyskaliśmy bardzo ciekawe informacje. Model Giulia QV nie będzie tani, ale z pewnością dostarczy sporo frajdy na torze.

Włoski producent przyznał się podczas konferencji we Frankfurcie, że w ostatnim czasie Giulia QV była intensywnie testowana na "zielonym piekiełku". Okazało się, że nowa Alfa jest nie tylko szybsza od BMW M4 aż o 9 sekund, ale po drodze pokonała takie tuzy, jak Lamborghini Murcielago LP640, McLaren Mercedes SLR czy Porsche 911 GT3. Czas, jaki uzyskał włoski model to 7 minut 39 sekund.

REKLAMA

Pod maską sportowej Włoszki pracuje silnik V6 o pojemności 2,9 litra, mający korzenie w Ferrari. Wspomagany przez turbodoładowanie rozwija moc 503 KM. Jednostka współpracuje ze skrzynią manualną lub automatyczną, a napęd może być przekazywany na tylną lub obie osie. Nie wiemy, która wersja była sprawdzana na niemieckim torze.

Przy okazji oficjalnej prezentacji włoski koncern zdradził ceny. Alfa Romeo Giulia QV będzie kosztować w podstawowej wersji 79 tys. euro, czyli jakieś 320 tys. zł. Jeżeli wyposażymy ją w karbonowo-ceramiczne hamulce oraz fotele na szkielecie z włókna węglowego, to cena skoczy do 95 tys. euro., czyli prawie 390 tys. zł. Sprzedaż ruszy w czwartym kwartale tego roku, a tymczasem warto posłuchać, jak brzmi silnik w tym modelu.

Warto wspomnieć, że Giulia QV będzie standardowo wyposażona w system aktywnego rozdziału momentu obrotowego, ruchomy przedni splitter, a rozdział masy wynosi 50:50.

REKLAMA