REKLAMA

Globalny maluch Mitsubishi – premiera coraz bliżej

Mitsubishi Global Small Concept
Mitsubishi Global Small Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Japoński producent poinformował dziś o swoich planach na nadchodzący, 81. Salon w Genewie, który będzie trwał od pierwszego do trzynastego marca. Mitsubishi wystawi na nim 12 samochodów, w tym jedną, światową nowość. Poza zwykłymi autami, które możemy zobaczyć w salonach i modelem i-MiEV, który do spółki z Peugeotem iOn i Citroenem C-ZERO sprzedał się dotąd w Europie w liczbie 2500 egzemplarzy, zobaczymy także nowego malucha.

Póki co nazwano go "Concept Global Small" czyli Koncepcyjny, Światowy Maluch. Charakterystyczne słowa, które mają go opisywać to "kompaktowy", "oszczędny" i "niedrogi". Podobno mimo niewielkich rozmiarów wygodnie usiądzie w nim pięciu dorosłych pasażerów. Za oszczędności w temacie zużycia paliwa odpowiadać mają silniki o pojemności 1,0 - 1,2 litra, wyposażone w system start/stop i układ odzyskiwania energii w czasie hamowania.

Już w marcu rozpocznie się produkcja tego modelu w nowej, trzeciej już, fabryce Mitsubishi w Tajlandii. Na datę rynkowej premiery musimy jeszcze poczekać.

Mitsubishi Concept Global Small

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA