Głośne superauta nie wjadą do Londynu. Wchodzą nowe przepisy

Sądy gmin Kensington i Chelsea dyskutują nad ustawą, zakazującą wjazdu do centrum dla głośnych superaut. Gwałtowne przyspieszenia, kręcenie silników do wysokich obrotów oraz głośna muzyka będą karane mandatem. Czy taka ustawa ma szanse wejść w życie?

London Supercar

Rządzący w Londynie twierdzą, że głośne supersamochody z wielkimi silnikami, których jest jak na pęczki w stolicy Anglii, "mają szkodliwy wpływ na jakość życia lokalnych obywateli". W związku z tym trwają rozmowy na temat nowych przepisów, zakazujących "hałaśliwej" jazdy.

REKLAMA

Zakazane ma być też głośne puszczanie muzyki w aucie, jazda w kolumnie czy pozostawianie samochodu na postoju z włączonym silnikiem. Nie podano jednak konkretów: na przykład jak poziom hałasu będzie mierzony oraz czy jazda w kolumnie superaut, które spotkały się na ulicy przypadkiem też będzie karane?

Nie każdemu mogą podobać się głośne ryki silników V8 czy V12 pod oknami (choć my nie mielibyśmy nic przeciwko), więc takie zachowanie polityków jest zrozumiałe. Jeśli jednak nie zostaną podane szczegóły jak te zakazy będą egzekwowane, sprawa wydaje się być co najmniej podejrzana.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA