Golf GTI z elektrycznym sercem

Już pojawienie się wysokoprężnego Volkswagena Golfa GTD wywołało spore oburzenie fanów GTI. Ciekawe, co powiedzą teraz.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen, wiedziony współczesnymi trendami, które wymuszają na producentach samochodów tworzenie ekologicznych modeli, które spalają coraz mniej paliwa, przygotował hybrydową odmianą Golfa GTI. Zresztą nie ma co się temu specjalnie dziwić, skoro na rynek niemiecki właśnie trafia całkowicie elektryczn e-Golf.

Wersja GTE będzie napędzana dwoma silnikami. Benzynowy, turbodoładowany 1.4 TSI będzie dysponował mocą 150 koni mechanicznych. Wspomagać będzie go elektryczna jednostka, osiągająca moc 104 KM. Cały układ hybrydowy oferuje moc 204 KM, zaś moment maksymalny Golfa GTE wynosi 350 Nm. Golf GTE będzie w stanie, przy użyciu wyłącznie motoru elektrycznego, pokonać dystans 50 km, a zasięg liczony łącznie z jednostką benzynową wynosi 580 kilometrów.

Akumulatory w Golfie GTE można naładować przy użyciu domowego gniazdka i trwa to ok. 3,5 godziny. Szybciej, ok. 2,5 godziny, będzie ten proces trwał, jeśli skorzystamy ze stacji ładowania Wallbox lub publicznych stacji ładowania.

Pierwszą setkę za kierownicą Golfa GTE będziemy w stanie uzyskać już po 7,6 sekundy. Wprawdzie GTI jest tu szybsze o 1,1 sekundy, ale już GTD potrzebuje na tym samym dystansie 0,4 sekundy więcej czasu. Maksymalnie hybrydowy Golf GTE będzie w stanie się rozpędzić do 218 km/h.

Napęd hybrydowy współpracuje z przekładnią DSG, która na potrzeby tego modelu wyposażona została w system potrójnego sprzęgła.

Stylistycznie hybrydowa odmiana sportowego Golfa nie będzie się specjalnie wyróżniać. W miejsce czerwonych wstawek z Golfa GTI, tu pojawią się ich niebieskie odpowiedniki. W kabinie oczywiście nie zabraknie typowej dla modelu tapicerki w kratę.

Golf GTE oficjalnie zaprezentowany zostanie już w przyszłym tygodniu na wystawie w Genewie.

Zobacz także:
REKLAMA