Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Golf R20 – pierwsze zdjęcia!

Volkswagen Golf R20 Volkswagen Golf R20

Silnik jego poprzednika rozwijał moc 250 koni mechanicznych i posiadał stały napęd na cztery koła. Był jednym z najszybszych kompaktów na drogach, ale miał jedną podstawową wadę - wielką podsterowność.

Golf VI w odróżnieniu od "piątki" nie będzie miał już sześciu cylindrów, tylko cztery. Serce najmocniejszego z Volkswagenów będzie miało 2 litry pojemności skokowej, bezpośredni wtrysk paliwa oraz turbosprężarkę.

Moc jednostki napędowej ma być identyczna z tą, jaką rozwija Audi TTS i wynosić będzie 270 koni mechanicznych. Dzięki nim, R20 do 100 km/h ma przyspieszać w czasie około 5,5 sekundy i rozwijać, ograniczoną elektronicznie, prędkość maksymalną rzędu 250 km/h.

Na zewnątrz auto będzie się różniło od innych odmian Golfa bardziej agresywnymi przodem i tyłem nadwozia z centralnie zamontowaną podwójną końcówką wydechu, wielkimi tarczami hamulcowymi z malowanymi zaciskami i jeszcze większymi felgami aluminiowymi.

Auto ma być oferowane w wersjach trzy- i pięciodrzwiowej. R20 posiadał będzie najprawdopodobniej, wzorem TTS, napęd na cztery koła.

Debiut Golfa R20 planowany jest na 21 maja bieżącego roku - wtedy niemiecki producent wystawi go, podobnie jak rok temu Scirocco, w 24-godzinnym wyścigu na słynnym torze Nurburgring. Sprzedaż auta rozpocznie się w drugiej połowie bieżącego roku.

Źródło: Automedia

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Paskudny jak pozostałe - tłuką te golfy jak my kiedyś maluchy to stacyjkę zmienią to lampkę dodadzą a zachwyt jakby nie wiem co- a awaryjne to jak zegarki ruhla
  ~edzio, 2009-03-31 19:33:40
 • avatar
  zgłoś
  Jeszcze niedawno mówiło się, że nowej wersji kompaktowego Volkswagena z literką R w nazwie nie będzie. A jednak stanie się inaczej. Oto pierwsze zdjęcia Golfa R20!
  auto motor i sport, 2009-03-31 16:56:55
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij