GoodWood Festival of Speed: Debiut Nissana Juke-R 2.0

Jak zapowiadali przedstawiciele japońskiej marki, na GoodWood Festival of Speed pokazano drugie wcielenie szalonego Nissana Juke-R. Ma silnik od GT-R’a i 600 KM!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan już w ubiegłym tygodniu zwiastował nadejście nowego, szalonego crossovera. Po jednym, zaciemnionym zdjęciu i braku jakichkolwiek informacji ze strony producenta mogliśmy jedynie snuć przypuszczenia co do tego, jaki będzie nowy Juke-R. Jak się okazało, niektóre z nich się sprawdziły, jednak część informacji wciąż pozostają tajemnicą.

REKLAMA

Juke-R 2.0 pod swoją maską skrywa „serce” swojego dalekiego, supersportowego krewniaka, czyli Nissana GT-R. Co do jednostki, zaskoczenia więc nie ma. Zdumiewająca jest natomiast moc jaką dysponuje bądź co bądź mały miejski crossover. 600 KM w takim nadwoziu to czyste szaleństwo. Wzrost mocy względem pierwszego Juke-R, który pod prawą stopą gwarantował 485 KM, jest więc więcej niż zauważalny. Producent niestety nie podaje żadnych informacji na temat osiągów auta. Spodziewamy się jednak, że powinny być widocznie lepsze od tych, którymi dysponował poprzednik (100 km/h w 3,7s).

Wywód na temat stylistyki Nissana Juke-R 2.0 można by skrócić do twierdzenia, że to jakby facelifting pierwszej wersji tego wozu. Okrągłe wloty powietrza ustąpiły miejsca bardziej kanciastej i nowoczesnej aranżacji przodu, który teraz wygląda poważniej, a mniej dziecinnie i zabawkowo. Z tyłu nadwozia zmieniło się znacznie mniej, głównie lampy pochodzące wprost z odświeżonego, standardowego Juke’a.

Producent mówiąc o szalonym crossoverze określa go mianem konceptu. Nie ma od niego żadnych informacji dotyczących możliwej krótkoseryjnej produkcji ani przyszłości modelu. Mamy nadzieję, że Nissan zdecyduje się jednak na produkcję choćby kilkunastu sztuk Juke-R 2.0 i pokaże światu, że czasem można zrobić coś z przymrużeniem oka.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA