[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

GoodWood Festival of Speed: Debiut Nissana Juke-R 2.0

Jak zapowiadali przedstawiciele japońskiej marki, na GoodWood Festival of Speed pokazano drugie wcielenie szalonego Nissana Juke-R. Ma silnik od GT-R’a i 600 KM!

Nissan już w ubiegłym tygodniu zwiastował nadejście nowego, szalonego crossovera. Po jednym, zaciemnionym zdjęciu i braku jakichkolwiek informacji ze strony producenta mogliśmy jedynie snuć przypuszczenia co do tego, jaki będzie nowy Juke-R. Jak się okazało, niektóre z nich się sprawdziły, jednak część informacji wciąż pozostają tajemnicą.

Juke-R 2.0 pod swoją maską skrywa „serce” swojego dalekiego, supersportowego krewniaka, czyli Nissana GT-R. Co do jednostki, zaskoczenia więc nie ma. Zdumiewająca jest natomiast moc jaką dysponuje bądź co bądź mały miejski crossover. 600 KM w takim nadwoziu to czyste szaleństwo. Wzrost mocy względem pierwszego Juke-R, który pod prawą stopą gwarantował 485 KM, jest więc więcej niż zauważalny. Producent niestety nie podaje żadnych informacji na temat osiągów auta. Spodziewamy się jednak, że powinny być widocznie lepsze od tych, którymi dysponował poprzednik (100 km/h w 3,7s).

REKLAMA

Wywód na temat stylistyki Nissana Juke-R 2.0 można by skrócić do twierdzenia, że to jakby facelifting pierwszej wersji tego wozu. Okrągłe wloty powietrza ustąpiły miejsca bardziej kanciastej i nowoczesnej aranżacji przodu, który teraz wygląda poważniej, a mniej dziecinnie i zabawkowo. Z tyłu nadwozia zmieniło się znacznie mniej, głównie lampy pochodzące wprost z odświeżonego, standardowego Juke’a.

Producent mówiąc o szalonym crossoverze określa go mianem konceptu. Nie ma od niego żadnych informacji dotyczących możliwej krótkoseryjnej produkcji ani przyszłości modelu. Mamy nadzieję, że Nissan zdecyduje się jednak na produkcję choćby kilkunastu sztuk Juke-R 2.0 i pokaże światu, że czasem można zrobić coś z przymrużeniem oka.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij