REKLAMA

Goodwood Festival of Speed 2020 odsunięty w czasie

Organizatorzy poinformowali, że Goodwood Festival of Speed zostaje przełożony na drugą część roku, ale można się spodziewać, że jedna z najlepszych motoryzacyjnych imprez na świecie w tym roku się nie odbędzie.

Goodwood Festiva of Speed Drift youtube
Goodwood Festiva of Speed Drift

Zwykle w maju przygotowaliśmy się do organizacji wyjazdu na Goodwood Festival of Speed, podczas którego w jeden weekend można poznać całą historię motoryzacji. Trudno w obecnej sytuacji kogokolwiek namawiać do wzięcia udziału imprezie, która gromadziła ponad 200 tys. osób, tym bardziej, że nie wiadomo kiedy się ponownie odbędzie. Nie pozostaje nam nic innego jak nieco powspominać. Poniżej znajdziecie materiał wideo z Goodwood Festival of Speed 2019, w którym można podziwiać najbardziej spektakularnie driftujących kierowców. A trzeba mieć to na względzie, że ze względu na wąską nitkę asfaltu park lorda Charlesa Marcha nie jest najprzyjaźniejszym miejscem do uprawiania tej dyscypliny sportu.

REKLAMA

 

Nie zamierzamy na tym materiale zakończyć wspomnień z tego jakże emocjonującego spotkania fanów motoryzacji. Przypomnijmy, że impreza organizowana na prywatnym torze wyścigowym zbudowanym w parku na terenie posiadłości lorda Charlesa Marcha, niedaleko angielskiego miasteczka Chichester, nie ma długiej historii, bo po raz pierwszy odbyła się w 1993 roku. A mimo to dzięki rodzinnej atmosferze, możliwości obejrzenia w ruchu muzealnych eksponatów i bezpośredniemu dostępowi do najsłynniejszych ludzi ze świata motoryzacji zyskała tak duży rozgłos. 
 

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA