Graham – przeżyje każdy wypadek

Australijczycy zaprojektowali człowieka, który wygląda jak przybysz z obcej planety, ale posiada jedną niesamowitą zdolność. Jest w stanie przetrwać wypadek samochodowy.

Na pierwszy rzut wygląda dość dziwnie, ale jest to istota ludzka przeprojektowana przez australijskich naukowców. Wszystko na potrzeby kampanii podnoszącej świadomość kierowców. Graham – bo tak mu na imię – powstał w laboratorium dr Davida Logana i chirurga traumatologa Christiana Kenfielda. Do całości dołożyła się jeszcze artystka Patricka Puccini.

Ta trójka postanowiła zaprojektować od nowa ludzkie ciało, żeby było w stanie bez szwanku przeżyć wpadek samochodowy. Graham posiada wiele cech podnoszących bezpieczeństwo.

Pod wpływem energii przenoszonej na ciało przez pasy bezpieczeństwa pękają żebra. Graham ma pomiędzy nimi poduszki powietrzne oraz dodatkowe sutki, które tworzą bufor chroniący klatkę przed zmiażdżeniem. Jego czaszka została powiększona żeby pomieścić mózg i tkanki amortyzujące uderzenia, które działają na zasadzie kasku ochronnego.

Przy okazji dość mocno zmieniono jego twarz. Jest teraz płaska i posiada więcej tkanki tłuszczowej. Dzięki temu uderzenie nie będzie opierać się na nosie i kościach twarzy. Kark u Grahama praktycznie nie występuje. Zamiast tego ma specjalne wzmocnienia z kości żeby przy dużych przyspieszeniach nie dochodziło do mocnego szarpnięcia głową.

Graham ma grubszą skórę, która jest bardziej wytrzymała na otarcia i skaleczenia. Jego kolana wyginają się na wszystkie strony, a stopy pozwalają na sprężynowe skoki.

Graham jest wirtualnym tworem, który będzie podróżował w formie modelu po Australii w ramach kampanii bezpieczeństwa "Meet Graham". 

REKLAMA