Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Gran Turismo Polonia 2010

Gran Turismo Polonia Gran Turismo Polonia

Ferrari, Lamborghini, Porsche - to marki najliczniej reprezentowane. Jednak siła Gran Turismo Polonia to nie tylko wielkie marki. Przybywające do Polski samochody są modelami unikatowymi, niespotykanymi w salonach. W większości przypadków są to zbudowane na ich bazie bolidy, którym bliższy jest tor wyścigowy niż publiczne drogi. W ramach Gran Turismo Polonia na Torze Poznań pojawiły się prawdziwe unikaty: AC Cobra, Ford GT40 czy Ascari. Do tej pory fanom motoryzacji modele te znane były głównie z telewizji lub czasopism. Dzięki Gran Turismo Polonia co roku dziesiątki tysięcy widzów dostają możliwość podziwiania na żywo tych dzieł samochodowej techniki.

W swojej pierwotnej formule Gran Turismo Polonia miało odbywać się wyłącznie na torze i być 3-dniową imprezą zamkniętą. Jednak z racji emocji i zainteresowania jakie od samego początku budzi wydarzenie, organizatorzy zdecydowali się zmienić jego przebieg. W ten sposób od 2008 roku Gran Turismo Polonia ma charakter częściowo otwarty. Posunięcie to spotkało się z bardzo dobrym odbiorem wśród pasjonatów motoryzacji, którzy co roku tłumnie przybywają podziwiać samochody marzeń.

Tym razem impreza otwierająca Gran Turismo Polonia odbędzie się w Trójmieście, które jest pierwszym przystankiem przybywających z krajów skandynawskich kierowców i ich samochodów. Z Trójmiasta uczestnicy udają się do Poznania, gdzie po oficjalnym przywitaniu, rozpoczyna się 3-dniowa część sportowa.

24 Lipca - Przywitanie uczestników Gran Turismo Polonia 2010 w Gdyni
25 Lipca - Oficjalne otwarcie Gran Turismo Polonia 2010 w Poznaniu
26 Lipca - Część sportowa na Torze Poznań
27 Lipca - Część sportowa na Torze Poznań
28 Lipca - Część sportowa na Torze Poznań, zakończenie imprezy

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 232 320 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    24 lipca w Gdyni rusza Gran Turismo Polonia 2010 - projekt w ramach którego do Polski przyjeżdżają unikatowe, najdroższe i najmocniejsze samochody świata.
    auto motor i sport, 2010-07-13 14:53:02
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij