Gran Turismo Polonia 2015: Szczegóły imprezy

Jak twierdzą organizatorzy to będzie jedno z największych i najstarszych wydarzeń motoryzacyjno-lifestyle’owych w Polsce. Patrząc na poprzednich 10 edycji może tak być. Oto szczegóły Gran Turismo Polonia 2015.

Gran Turismo Polonia 2015

Gran Turismo Polonia 2015

Pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku. Wtedy ze Szwecji przyjechało nieco ponad 30 luksusowych i egzotycznych aut. Przez 3 dni widzowie mogli podziwiać samochody na Torze Poznań. Impreza z biegiem czasu nabierała rozmachu i w zeszłym roku przyjechało już ok. 150 pojazdów. W tym roku ma ich być jeszcze więcej.

REKLAMA

W tym roku Gran Turismo Polonia 2015 potrwa 3 dni od czwartku do soboty (2-4 lipca), choć uczestnicy zaczną zbierać się już w środę. W czwartek rozpoczną się jazdy po Torze Poznań dla nowych uczestników imprezy, a później dla pozostałych. Piątek to kolejny dzień jazd i pierwszy dzień Gran Turismo Expo ze wstępem dla VIP-ów.

W tym roku organizatorzy przygotowali coś specjalnego. Gran Turismo Expo to ponad 30 modeli topowych producentów aut (m.in. Ferrari, Maserati, Bugatti Veyron, Praga R1, BMW M, Mercedes AMG, Aston Martin, Jaguar, Porsche, Lamborghini) wystawionych na ponad 3 tys. m2 . Podczas 3 dni targów odbędą się premiery najnowszych modeli ekskluzywnych marek. Goście imprezy będą mieli także możliwość przejażdżki luksusowym samochodem po Torze Poznań.

Dla szerokiej publiczności Gran Turismo Polonia zostanie otwarte dopiero w ostatni dzień. Wcześniej będą mogli w niej uczestniczyć tylko dziennikarze i VIP-y. Srebrny bilet (1000 sztuk) kosztuje 100 zł, wejściówka VIP (500 sztuk) to wydatek 250 zł. Bilety dostępne na www.granturismoexpo.com.

Gran Turismo 2015 w liczbach:

  • 11 lat historii imprezy
  • Ponad 150 luksusowych samochodów sportowych w jednym miejscu
  • 1 mln euro – najdroższy samochód dotychczas odwiedził Gran Turismo Polonia (Koenigsegg CCX)
  • 1000 KM- moc najmocniejszego jak dotąd auta Gran Turismo Polonia (Ultima GTR)
  • 2,5 s do 100km/h – najlepsze jak dotąd przyśpieszenie samochodu Gran Turismo Polonia (Ariel Atom)
  • 60 mln euro – przybliżona wartość samochodów obecnych na Gran Turismo Polonia 2015
  • 60 000 osób – rekordowa liczba kibiców podczas dnia otwartego Gran Turismo Polonia (w 2013 roku)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA