REKLAMA

Gran Turismo Polonia już w sierpniu

Gran Turismo Polonia, spotkanie luksusowych samochodów z całej Europy, rozpocznie się 15 sierpnia w Warszawie, aby następnego dnia przenieść się do Poznania, gdzie na kierowców czekają dwa dni sportowej zabawy na torze.

Gran Turismo Polonia materiały prasowe
Gran Turismo Polonia

Gran Turismo Polonia organizowane już od 15 lat przez Petera Ternströma, tradycyjnie odbywało się w Poznaniu z początkiem wakacji. W tym roku, z uwagi na zamknięcie granic popularna „Polonia” odbędzie się w nieco zmienionym formacie w połowie sierpnia. Z uwagi na ogłoszenie daty imprezy zaledwie na miesiąc przed jej startem, w tym roku wyjątkowo lista startowa jest wciąż otwarta. Warunkiem udziału jest oczywiście posiadanie odpowiedniego samochodu.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Gran Turismo Polonia - Początek w Warszawie

Kierowcy z różnych stron świata przybędą do Polski w sobotę, 15 sierpnia. Miejscem startu tegorocznego eventu będzie Warszawa, gdzie odbędzie się kolacja powitalna z briefingiem. Następnego dnia, kierowcy opuszczą hotel InterContinental i wyruszą w drogę do Poznania, gdzie tradycyjnie zameldują się w hotelu Andersia. Poniedziałek i wtorek (17-18 sierpnia) to dni torowe.
– W planach mamy pewien projekt z bardzo wyjątkowym, egzotycznym i ekstremalnym samochodem w roli głównej, ale jego szczegóły zdradzimy dopiero na początku sierpnia - podkreśla Peter Ternström. Ponieważ wydarzenie zostało ogłoszone dopiero w połowie lipca, ostateczna liczba samochodów nie jest jeszcze znana.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Gran Turismo Polonia - Widownia limitowana

Z uwagi na istniejące restrykcje organizatorzy zrezygnowali z organizacji dnia otwartego na Torze Poznań. W tym roku tylko nieliczni będą mogli zobaczyć superauta na żywo. Część samochodów z pewnością ustawione zostanie przed hotelem Andersia w Poznaniu, jednak na zamkniętą część torową wstęp będą mieli jedynie akredytowani dziennikarze i fotografowie oraz posiadacze limitowanych wejściówek VIP. Liczba dostępnych biletów to zaledwie 30 na każdy z torowych dni imprezy. – Publiczność zawsze była dla nas ważnym elementem naszej imprezy i z wielkim żalem w tym roku podejmowaliśmy decyzję o rezygnacji z dnia otwartego. Jednak bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu, a do Polski i Poznania zamierzamy wracać co roku, dlatego mamy nadzieję, że za rok okoliczności pozwolą nam na organizację eventu otwartego dla wszystkich fanów szybkich samochodów – zapewnia Ternström.

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA