Grand Prix Fiat Chrysler Automobiles: Nasi na podium

Grupa Fiat Chrysler Automobiles w tym roku udostępniła do ścigania dwa auta: Fiata 500 oraz Alfę Romeo Giuliettę. W sumie w 8 przejazdach nasi redaktorzy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Grand Prix Fiat Chrysler Automobiles
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na torze Kielce w miniony weekend odbyło się kolejne już coroczne Grand Prix Fiat Chrysler Automobiles. To już XXII edycja tej imprezy. Polscy oraz litewscy dziennikarze mieli możliwość przetestowania najnowszych modeli Fiata, Alfy Romeo i Jeepa, a głównym wydarzeniem była polska premiera Fiata 500X.

REKLAMA

Oprócz testów nie mogło zabraknąć też sportowej rywalizacji. Dziennikarze w Fiatach 500 0.9 TwinAir oraz Alfach Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM z automatyczną przekładnią ścigali się na ośmiu przejazdach, w dwóch autach naprzemiennie.

W klasyfikacji drużynowej najlepszym teamem okazał się zespół tygodnika Auto Świat w składzie: Marcin Matus, Adam Mikuła, Janusz Borkowski i Piotr Kaczmarczyk. Za nimi, ze stratą niecałych 11 sekund znalazł się nasz zespół wspólnie z kolegami z Mojeauto.pl w składzie: Kacper Mucha, Michał Hutyra, Sebastian Kościółek oraz Bartosz Broński. Na trzecim miejscu uplasowała się redakcja Top Gear Polska z Radosławem Turkiem i Szczepanem Mroczkiem na czele.

Kolejne wyróżnienie trafiło do naszego kolegi redakcyjnego Kacpra Muchy za zajęcie 4. miejsca w klasyfikacji generalnej. Gdyby nie potrącenie pachołka (za którego otrzymał 5 sekund kary) zająłby pierwsze miejsce. Za rok będzie lepiej...

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA