REKLAMA

Grupa PSA będzie produkować auta dostawcze w Gliwicach

Jak podają przedstawiciele Grupy PSA, z końcem 2021 roku w gliwickich zakładach rozpocznie się produkcja dużych samochodów dostawczych.

Fabryka Grupy PSA w Gliwicach Materiały prasowe
Fabryka Grupy PSA w Gliwicach
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do końca roku 2021 fabryka Opla w Gliwicach będzie wytwarzać duże samochody dostawcze marek należących do Grupy PSA. W gliwickiej fabryce od przeszło dwóch dekad produkuje się samochody osobowe. Obecnie jest to głównie Opel Astra. W przyszłości z taśm montażowych zakładu zjeżdżać będzie nawet 100 tys. aut dostawczych rocznie.

Grupa PSA jest obecnie liderem segmentu lekkich samochodów dostawczych na rynku europejskim. Firma zamierza jednak wzmocnić w nim swój udział i przyspieszyć rozwój w innych regionach.

Włoski zakład SevelSud na przestrzeni ostatnich trzech lat przekroczył moce produkcyjne dla dużych samochodów dostawczych - Peugeota Boxera, Citroëna Jumpera i Fiata Ducato. Z kolei przejście marek Opel/Vauxhall na współdzielone platformy dużych samochodów dostawczych będzie wymagało dodatkowych mocy produkcyjnych.

Dlatego też Grupa PSA zadecydowała o zwiększeniu swojej obecności w Gliwicach, żeby w pełni wykorzystać pozycję i konkurencyjność tej lokalizacji. Zakład zostanie przekształcony, na potrzeby umieszczenia w nim produkcji lekkich samochodów dostawczych i zaadaptowania go do specjalnej platformy przeznaczonej dla dużych vanów.

Zobacz także: surowe kary za cofanie liczników - znamy datę

REKLAMA

REKLAMA

Inwestycja ma zapewnić zdolności produkcyjne zakładu, umożliwiające wytwarzanie do 100 000 dużych samochodów dostawczych rocznie. Co więcej, w połowie 2022 roku powstać ma co najmniej 300 nowych miejsc pracy.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, wzrost mocy produkcyjnych w segmencie dużych samochodów dostawczych marek Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall, pozwoli grupie zrealizować większą liczbę zamówień z końcem 2021 roku oraz wzmocni pozycję gliwickiej lokalizacji w perspektywie ponad dziesięciu lat.

- Ta dobra wiadomość dla Gliwic jest dowodem na to, że nasz program wzorcowego zakładu – Excellent Plant Program – jest realizowany we wszystkich europejskich lokalizacjach z wykorzystaniem synergii i wydajności - powiedział Yann Vincent z Grupy PSA.

- Decyzja o uruchomieniu produkcji dużych samochodów dostawczych jest mocnym fundamentem dla przyszłości gliwickiej lokalizacji i jednocześnie dużym wyzwaniem, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności i jakości, który spełni oczekiwania naszych klientów biznesowych. Zademonstrujemy w najbliższych latach zdolność adaptacji naszych procesów do produkcji tego typu samochodów, potwierdzając tym samym pokładane w nas zaufanie - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu Grupy PSA.

Zobacz także: redaktor "auto motor i sport" polskim jurorem Car of the Year

REKLAMA

Co z Oplem Astrą?

Ostatnie lata stały pod znakiem zmniejszania wielkości produkcji. Obecny model Astry wytwarzany jest już od 2015 roku, dlatego też załoga z niecierpliwością czekała na decyzje odnośnie lokalizacji produkcji następcy kompaktowego Opla.

Obecnie produkcja Astry jest kontynuowana, a przedstawiciele fabryki twierdzą, że nie ma informacji o zakończeniu. Co więcej, rozpocząć się mają przygotowania do produkcji nowego modelu, który ma powstawać od 2021 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA