Grupa PSA oświadcza zgodność emisji spalin

Oświadczenie wydane przez koncern PSA Citroen Peugeot ma związek z ostatnią informacją, która dotarła od nas od Renault.

DS 4 facelifting
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po kontroli w biurach marki Renault, akcje tego producenta na francuskiej giełdzie gwałtownie spady. Powodem nagonki były podejrzenia o oszustwie gospodarczym, a konkretnie o fałszowaniu wartości emisji spalin. Dziś otrzymaliśmy informację z koncernu PSA, który potwierdza brak jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących samochodów tego producenta.

Oto tekst całego oświadczenia: "Wyniki testów przeprowadzonych przez komisję ekspertów, której przewodniczy francuska minister ekologii, Ségolène Royal potwierdzają brak jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących samochodów Grupy PSA Peugeot Citroën.

Testy przeprowadzone przez UTAC, instytucję wyspecjalizowaną w badaniach i homologacji, miały na celu sprawdzenie zgodności samochodów pod względem emisji zanieczyszczeń. Uzyskane wyniki potwierdzają zasadność rozwiązań technicznych przyjętych przez PSA Peugeot Citroën w celu oczyszczania spalin.

Już te pierwsze wyniki stanowią potwierdzenie skuteczności działania systemu oczyszczania spalin BlueHDi, który objemuje system SRC (Selective Catalytic Reduction), zainstalowany przed filtrem cząstek stałych (FAP), co pozwala na eliminację tlenków azotu (NOx) emitowanych przez silniki wysokoprężne. Technologia ta była wprowadzana od końca 2013 roku we wszystkich silnikach wysokoprężnych Euro6 naszej Grupy.

Jednocześnie PSA Peugeot Citroën informuje, że francuska Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji, Konsumentów i Walki z Oszustwami (DGCCRF) nie zarządziła przeszukiwań w należących do Grupy spółkach.

REKLAMA