Gumball 3000 – kolorowa, ekspresowa karawana

Uczestnicy Gumballu 3000

 

Gumball 3000 jest o tyle emocjonujący, że gwiazdami są w nim zarówno ekskluzywne auta jak również sami kierowcy. Dość powiedzieć, że w tym roku na liście startujących znalazł m.in. David Hasselhof.

Jakie auta biorą udział w tegorocznym Gumballu 3000? Pośród "standardowych" supersamochodów takich jak np. Mercedes McLaren SLR, cała grupa Ferrari, Lamborghini czy Porsche są prawdziwe perełki: Bugatti Veyron Pur Sang, Tesla Electric, Rolls-Royce Phantom Drophead Mansory Bel Air, Pontiac Trans Am Firebird KITT czy Gumpert Apollo. W towarzystwie jest również przedstawiciel klasy roboczej - Volkswagen T1 Samba Campervan.

Trasa Gumballu 3000 jest w tym roku nadzwyczaj zróżnicowana. Uczestnicy wystartowali w sobotę z San Francisco, potem jadąc wzdłuż kalifornijskiego wybrzeża (m.in. przez Los Angeles i San Diego) docierają do Las Vegas. Stamtąd samolotem przemieszczają się do ... Korei Północnej. Spędzą tam jeden dzień, a następnie polecą do Szanghaju skąd kontynuować będą wyścig drogą lądową. Meta ma miejsce w Pekinie.

 Źródło: autoblog

REKLAMA