Gwiazdy w rajdówkach walczyły o zdrowie

Znani rajdowcy wspierali aktorki i celebrytki podczas Rajdu Polski Kobiet. Odcinki specjalne przeplatane były z badaniami profilaktycznymi

Rajd Polski Kobiet

Trzecia edycja Rajdu Polski Kobiet, podobnie jak jej poprzednie, miała zwrócić uwagę na dramatycznie rosnące statystyki zachorowań na raka. Kolejny krok tej edukacji to uświadomienie potrzeby wykonywania badań profilaktycznych i konieczności dbania o zdrowie. A wszystko w atmosferze sportowe rywalizacji za kierownicą samochodów rajdowych.

Kto miał to zadanie wykonać lepiej niż znane twarze z telewizji i pierwszych stron gazet? Dlatego pomysłodawczyni i organizatorka imprezy dr Krystyna Backiel, prezes Fundacji Teraz Kobiety, do udziału w rajdzie zaprosiła gwiazdy filmu, dziennikarstwa i sportu. Na starcie wśród 31  damskich złóg stanęły m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Karolina Lampel-Czapka, Magda Stam, Katarzyna Jankowska, Ilona Adamska, Małgorzata Kosińska i Aleksandra Kujawa. Wsparciem dla nich byli: Wojtek Chuchała, Kamil Butruk i Maciej Wisławski.

Co ważne, atrakcje rajdu przygotowane były nie tylko dla jej uczestniczek, ale również dla tych, którzy przyszli dopingować gwiazdy albo po prostu chcieli się przebadać.

Rywalizacja ruszyła z samego rana w sobotę, 22 czerwca z kultowej „Pani Karowej”. Oprócz odcinków specjalnych na trasie Skierniewice, Nowe Miasto, Starą Wieś, Piekło, Niebo i Chlewiska rajd miał zdrowotne przystanki. Itinerer w Warszawie objął Centralny Szpital Kliniczny MSW,  Centrum Onkologii. Dodatkowo badania przygotowane były m.in. w mammobusie.

W niedzielę, na ulicy Karowej klasyfikacja generalna wyglądała następująco: I miejsce Katarzyna Bożeńska i Justyna Stępień - Subaru Forester, II miejsce Katarzyna Jankowska i Magda  Stam - Subaru Foresterem, III miejsce Karolina Szostak i Malwina Strecker - Audi Q3.

Olga Bończyk
aktorka i piosenkarka

Rajd Polski Kobiet to świetna, integracyjna impreza, w której mam przyjemność uczestniczyć już od dwóch lat. To jedna z niewielu akcji, w której organizatorzy tak świetnie łączą zabawę z poważnym celem jakim jest profilaktyka nowotworowa. To przecież dla nas kobiet jest jednym z najważniejszych tematów, o którym nie wolno nikomu zapomnieć. Jestem przekonana, że takie inicjatywy mają sens, gdy pokazujemy, że dobrze się bawiąc, potrafimy mówić o chorobie, która stała się plagą ostatnich dekad. A także, że w ten sposób pokazujemy gdzie i w jaki sposób możemy zadbać o swoje zdrowie. Z uśmiechem razem z Beatą Tadlą wspominamy miniony weekend i z przyjemnością pojedziemy w rajdzie za rok!

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: Fundacja Teraz Kobiety/Przemysław Lipiński

Zobacz również:
REKLAMA