REKLAMA

Gymkhana GRiD 2019. Światowe finały w Warszawie

Światowe finały Gymkhany GRiD 2019 odbędą się w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział 64 kierowców z całego świata.

Gymkhana GRiD 2019 Materiały prasowe
Gymkhana GRiD 2019

Gymkhana GRiD odbędzie się w Polsce 7 września. GRiD 2019 będzie jubileuszową, 10.edycją tych zawodów. Gdzie dokładnie rozegrają się finały Gymkhany GriD? NA terenie PTAK Warsaw Expo, największego centrum targowo-kongresowego w Polsce i Europie Środkowej.

REKLAMA

Bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji, w których wygrywali Johan Kristofferson, Daigo Saito, Luke Woodham i Petter Solberg, tor w Polsce będzie jednym z najszybszych, największych i najtrudniejszych pod względem technicznym, jaki do tej pory powstał.

O podium będzie walczyć 64 kierowców, wyłonionych podczas rund kwalifikacyjnych w Japonii, RPA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Hiszpanii oraz Polsce.

Wyjątkowy format GRiD zawładnął światem motorsportu od samego początku, czyli inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku. Rywalizacja jest podzielona na dwie klasy – AWD (auta z napędem na obie osie) i RWD (pojazdy z napędem na tylną oś). To połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem.

Zobacz także: aplikacja mPojazd - dowód i OC w smarftonie

REKLAMA

REKLAMA

- To wspaniałe, jak koncept rozwinął się przez te 10 lat - tłumaczy Ken Block - Zespół Monster Energy wykonał świetną robotę, rozbudowując to wydarzenie w Europie i RPA. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Zawsze chciałem spopularyzować Gymkhanę wśród większej liczby osób - dzięki GRiD to się udaje. Nie mogę już doczekać się finałów w Warszawie we wrześniu.

Ken Block dodaje, że zabierze ze sobą swojego nowego Forda Escorta RS Cosworth, czyli Cossie 2.0. Mistrz kierownicy zapewnia, że auto dobrze poradzi sobie na torze. GRiD będzie także częścią tegorocznego Cossie World Tour.

- To dla nas zaszczyt i jednocześnie wyzwanie, gościć tak ogromną i ważną imprezę motorsportową na terenie Ptak Warsaw Expo. Czeka nas efektowne i pełne adrenaliny wydarzenie. Ken Block, Petter Solberg, Daigo Saito i 10 edycja Gymkhany GRiD - ci kierowcy robią niesamowite rzeczy samochodem w poślizgu kontrolowanym. Symfonia dźwięków potężnych silników, chmury kurtyny dymnej z opon i śmietanka towarzyska. Tego jeszcze w Polsce nie było, dodaje Tomasz Szypuła, prezes PTAK Warsaw Expo.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA