Hennessey VelociRaptor 6x6 - monstrum zza Oceanu

Firma Hennessey postanowiła rzucić wyzwanie Mercedesowi i przygotowała na bazie Forda F-150 Raptor konkurenta dla Mercedesa-AMG G63 6x6. Poznajcie VelociRaptora 6x6.

Hennessey VelociRaptor 6x6
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ogromny sukces sprzedażowy Mercedesa-AMG G63 6x6 sprawił, że można było zacząć odliczać godziny, aż na rynku pojawią się produkty konkurencyjne. Jednym z nich i w zasadzie na razie najciekawszym jest amerykański Hennessey VelociRaptor 6x6. 

Za równowartość 86 190 zł Hennessey oferuje podniesienie mocy do 600 KM

Firma Hennessey Performance przyzwyczaiła nas już do przygotowywania bardzo ciekawych produktów, zwłaszcza na bazie Forda F-150. Tym razem jest podobnie. Sześciokołowe monstrum zostało zbudowana z wykorzystaniem najnowszego Forda F-150 Raptor jako dawcy. I co ciekawe ten samochód nie trafił jeszcze do sprzedaży.

Hennessey wydłużył podwozie F-150 Raptor dodając aluminiowe profile i oczywiście dodatkową tylną oś, pochodzącą z Raptora. A to sprawia, że jest ona wyposażona w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

VelociRaptor 6x6 dostał nowe, masywniejsze zderzaki, 20-calowe obręcze kół z terenowymi oponami, roll bar z dodatkowym oświetleniem na dachu i oczwyiście zmodyfikowane zawieszenie z amortyzatorami Fox. Amerykański tuner wycenił swoje monstrum na 295 000 dolarów.

W standardowym Fordzie F-150 Raptor pracuje 3,5-litrowy motor benzynowy V6 bitrubo o mocy 450 KM. Hennessey Performance za dodatkowe 22 500 dolarów przyrost mocy do 600 KM. Tuner wymienia turbosprężarki, układ wydechowy, intercooler oraz sterownik jednostki napędowej. Poza tym można zmówić układ hamulcowy Brembo z większymi tarczami czy jeszcze większe obręcze kół.

Zobacz także:
REKLAMA