REKLAMA

Hennessey Venom F5 – ponad 500 km/h na celowniku

Hennessey Performance publikuje zdjęcie małego fragmentu tylnego zderzaka produkcyjnej wersji modelu Venom F5 i cały szum wokół tego modelu powrócił. Znamy też datę premiery.

Hennessey Venom F5 Materiały prasowe
Hennessey Venom F5

Hennessey Venom F5 ma być pierwszym samochodem, który pokona barierę 500 km/h, bijąc rekord należący obecnie do Bugatti Chirona Super Sport 300+. Ten hipersamochód w zeszłym roku „dobił” do prędkości 490,484 km/h i jak dotąd żaden inny nie był szybszy.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Venom F5 pojawił się jako zapowiedź już w 2014 roku, a trzy lata później zobaczyliśmy jeżdżący prototyp, zaprezentowany na targach SEMA Show. Teraz auto stoi u progu debiutu wersji produkcyjnej – ta zostanie pokazana już w listopadzie tego roku. Na razie musimy zadowolić się jednym zdjęciem małego fragmentu tyłu, ale trzeba powiedzieć wprost, że w tym przypadku wygląd jest sprawą drugorzędną.

Najważniejsze jest to, co napędzać będzie Venoma F5. Tutaj ostatecznie użyty zostanie silnik V8 twin turbo o pojemności 6,6 litra (wcześniej mówiło się o 7,6-litrowej konstrukcji), który dostarczy 1817 KM mocy przy 8000 obr./min oraz 1617 Nm momentu obrotowego przy 5500 obr./min. Co ciekawe, aż 1356 Nm dostępnych jest już od 2000 obr./min, a odcięcie następuje przy 8200 obr./min.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Konstrukcyjnie Hennessey Venom F5 ma być technologicznym majstersztykiem, z superlekkim podwoziem o większej sztywności skrętnej niż w przypadku Bugatti Chirona. Wszystko to brzmi imponująco, czekamy zatem na listopadową prezentację. Dodajmy jeszcze, że powstaną zaledwie 24 egzemplarze Venoma F5, a każdy ma kosztować niemal 1,4 miliona euro.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA