Hennessey Venom GT powraca jeszcze mocniejszy

Pewnie dla wielu z Was nazwa Hennessey Venom GT jest obcobrzmiącym zlepkiem znaków. My jednak spieszymy przypomnieć, że pod tymi wyrazami kryje się hiperauto, którego moc maksymalna to ponad 1400 KM!

Hennesey Venom GT

Venom GT został po raz pierwszy zaprezentowany w 2014 roku i w porównaniu do tamtej wersji dzisiejszy model ma aż o 209 KM więcej. Moc maksymalna teraz wynosi potworne 1471 KM! A to wszystko z 7-litrowej jednostki V8 twin-turbo. Co warto odnotować, to fakt, że wersja z 2014 roku osiągała maksymalną prędkość 435,1 km/h.

REKLAMA

Wzrost mocy to zasługa skorzystania z nowego paliwa E85 Flexfuel, czyli opracowanego na bazie etanolu. Nowe paliwo pozwoliło na podniesienie ciśnienia doładowania z 1,31 na 1,79 bara. Firma szacuje, że auto ważące 1244 kg będzie w stanie osiągnąć pierwszą setkę w czasie 2,4 sekundy! Z kolei czas na 1/4 mili to 9,4 sekundy przy prędkości 268 km/h. Hennessey deklaruje maksymalną prędkość równą 450 km/h!

Hennessey Performance w przyszłym roku zamierza zbudować tylko kilka egzemplarzy Venoma GT. Ile, tego firma niestety nie zdradza. Amerykanie ogłaszają już za to następce, który ma pojawić sie pod nazwą Venom F5. Pytanie co na to Koenigsegg i Bugatti? Venom GT debiutuje na trwających targach SEMA, odbywających się w Las Vegas. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA