Hispano Suiza – “zaawansowanie technologiczne, jakość i prestiż”

Hispano, Suiza
Hispano Suiza

Nowy zarząd próbuje przywrócić do świata motoryzacji markę z początków ubiegłego stulecia - Hispano Suiza zaprezentowało w Genewie model, na który już przyjmuje zamówienia od klientów.

Auto konstrukcyjnie bazuje na Audi R8 w wersji z 5,2-litrowym silnikiem V10. Zostało jednak poddane wielu modyfikacjom. Na zmodyfikowaną ramę przestrzenną Audi naciągnięto nową karoserię wykonaną z włókna węglowego. Zupełnie inaczej niż w R8 wygląda wnętrze, specjalnie zaprojektowane do tego modelu.

Na konferencji prasowej w Genewie szefowie firmy zapewniali, że ten pojazd ma podkreślać "zaawansowanie technologiczne, jakość i prestiż" Hispano Suiza.

Jeśli chodzi o to pierwsze, firma zdecydowała się na powierzenie jednostki napędowej inżynierom MTM, którzy V10 połączyli z dwoma zasilanymi elektrycznie kompresorami, dzięki którym układ napędowy produkuje teraz 750 KM, a jego moment obrotowy wynosi 700 Nm. Tak zasilone auto przyspiesza do 340 km/h, a pierwszą setkę osiąga już w 3,4 sekundy od startu.

Projektanci mówią o pracach nad jednostką hybrydową, w której V10 będzie wspierane przez napędzający przednie koła silnik elektryczny. Moc tego zestawu ocenia się na ok. 900 KM.

Hispano Suiza żąda za swoje auto 700 tysięcy euro. Pierwsze zamówienia już zostały przyjęte. Rocznie powstawać ma 25 pojazdów.

REKLAMA
REKLAMA